• Příručka trancera 85

  Prázdniny se již dávno přehouply do své druhé poloviny, venku se počasí střídá rychlostí ba přímo kosmickou, a pokud zrovna nemáte co dělat, zkuste se začíst do aktuálního výběru trancových novinek. Opět probereme všechny možné směry, mrkneme se na aktuální remixy i rychtičky, a nezapomeneme ani na nějaký ten hejtík případně výlet do minulosti. Pohodlně se usaďte, nalijte si něco dobrého k pití a jedeme!

  Heatbeat & Eric Lumiére – You’ve Got Me Now
  Návrat Heatbeaťáků ke svému původnímu zvuku se v posledních měsících stal tématem číslo jedna na všech trancových diskusích. Musíme uznat, že jejich techy – trouse nezní úplně blbě, ale čas od času přijdou i s trochou toho vrzání, které i přesto všechno zní stokrát lépe, než jejich trousové-rádobyEDM srajdy. Novinka s Ericem Lumiérem je progresivní vokálovkou, tak trochu cheesovitou, ale progresivní zvuk je nastaven do svého více retro zvuku, takže trousové hovadinky fakt nečekejte. Tento track má smysl.

  Headstrong feat. Ghost Wars & Carrie Skipper – Angel Blue Eyes (Aerosonic Progressive Mix) == TIP OF THE MONTH ==
  Vokálová lahůdka, v kombinaci britského producenta Headstronga, a vokálistů Ghost Wars & Carrie Skipper je nádherná. Ještě si k tomu ale přidejte vymazlíkovaný remix od Aurosonic a dostanete naprosto úchvatný proggy trance-house, který vás rozstřílí. Pecka léta.

  Ronski Speed – Tyrion
  Ronskáč se po svém progliftovém období zase malinko vrátil k progresivnějším notám. Novinka Tyrion asi možná odkazuje na známou postavu z Game of Thrones, ovšem pravý účel jména dosud nikdo neprozradil. Nicméně novinka je hodně progresivní, hodně melodická, nese se na pure progresivní vlně, která v současné době zase postupuje malinko renesanci. Takových vrzaček klidně více. Tohle se dá, narozdíl od jiných, poslouchat často a pořád.

  Ørjan Nilsen – Iconic
  Rozverná diskotéka, kterou se Orjánek odkazuje na svojí starší tvorbu. Rozhodně těší mnohem více, než to, co dělal v poslední době. Melodie je hodně fajn, jen mi přijde, že toho uvrzaného trousy pozadí je tady zbytečně moc. Klidně mohl být i odvážnější, když proklamoval návrat ke starému zvuku.

  Omnia – Mystique
  V minulém ASOTu tento track zvolili tranceři Future Favourite. Mno, to se trochu divím. Je to sice v melodii starý dobrý Omnia, ale s naprosto nechutným uvrzaným pozadím. To teda nechápu…

  Super8 & Tab – Into == PŘEKVAPENÍ MĚSÍCE ==
  Jo, takže tohle vyšlo na Anjuně? Wow, se mi chce zařvat. Nový singl Super osmičky a Taba se jmenuje Into a těžce odkazuje na klasickou tvorbu Anjunabeat. Velké překvápko.

  MaRLo feat. Chloe – You & Me
  Sýrovitá popíkovina, která se na začátek MaRLova tech energy setu hodí, jak prdel na hrnec je přesně taková, jakou čekáte od vokálovky. Neurážející, nepřekvapující pop-trancová radiofriendly zpívánka. Klidně bych si jí dovedl představit i v nějaké rychtářské verzi a klidně i od MaRLa v tech energy.

  Hardwell & Armin Van Buuren – Off The Hook (Fisherman & Hawkins Extended Remix)
  Když jsem po poslechu alba Embrace od Armina prohlásil, že nejlepším trackem je Off The Hook, chtělo se mi plakat. Ten track byl totiž esencí Hardwella, a na nic si nehrál. Bohužel, tento smutný fakt mi potvrdili následně i moji kolegové z redakce i další… Do trochu “trancovější” podoby jí zkusili překopat od Coldharbouru rození chlapci Fisherman & Hawkins. Musím uznat, že je to starý dobrý coldharbour a Off the Hook je více pařící, než EDM původní podoba tracku od Hardwella.

  Mark Sixma pres. M6 – Fuego
  Další track, který se postaral na fórech o vzrušené debaty. Sixmův bokovkový projekt M6, který je známější tím, že produkuje více dark a techy verze tracků, než samotný Sixma, vydal nový singl Fuego. A vydal ho na WAO 138? Tím to všechno rozrušení jen rozvířil. Asi by to nikomu nevadilo, kdyby se to vydávalo na jiných labelech ARMADY, ale proč zrovna na 138čkovém labelu? Mno, beaty to má 138čkové, ale spíše se to podobá trackům od Schweizera nebo Heatbeat. Ostatně, mě to ani vlastně tak nevadí. Jen mi to přijde jako generický trouse-tech track, kterých je tu teď kolem hafec.

  Armin van Buuren feat. BullySongs – Caught In A Slipstream (KhoMha Remix)
  Opět o něco lepší trousovka než unylý pop-EDM šajz původní verze. Tohle je klasický KhoMha, který si v Coldharbour stylu jede celkem rázný beat. Jen ten hlas je naprosto odpudivý. Nebyla by DUB verze? 🙂

  Giuseppe Ottaviani – Slow eMotion
  Tohle je hodně náročný track, který se vymyká všem generic soundům. Slow styl, který italští DJs vymysleli již před řadou let (vzpomeňte si třeba na Gigi Dagostina nebo Bennasiovce, kteří slow disko valili docela hodně), zkouší teď i Pepča v trochu více trancy stylu. A musím říct, že je to tak zvláštní, že mě to hodně baví. Breakdown je melodický, a i když by každý po něm čekal něco rychtovacího, přichází opět stejný slow styl beat (i pod 130BPM můžu pořád hovořit o trancu 🙂 ). Jo, tohle mě baví.

   

  Andrew Rayel & Digital X feat. Sylvia Tosun – Winterburn (Jorn Van Deynhoven Remix)
  Původní verze je odpudivá srajda, v Jornově verzi asi nepřekvapí, i když rozhodně je poslouchatelnější. Sylvia Tosun pořád umí dobře zpívat a táhne hlavní část tracku, včetně toho melodického breakdownu, který je velice podařený.

  The Thrillseekers pres. Hydra – Amber == TIP OF THE MONTH ==
  Naprostý top letošního trancu! Bokovkový projekt Thrillseekers, který se jmenuje Hydra, vydal singl Amber, a hned se postaral o totální nadšení u všech trancerů celou šíří spektra. Amber je naprostá exkluzivita, která v proggy stylu může všem říci, ba přímo vykřičet do světa: “THIS IS REAL TRANCE!!!”. Někdo tam slyší staré Abováky, já tam slyším esenci toho nejlepšího, co trance nabízí, a kvůli čemu tento styl poslouchám. Zcela vyjímečný track, který dozajista bude figurovat v řadě výročních žebříčků. Zvláštní, že toto vychází na mateřském Future Sound of Egypt, i když se nejedná ani zdaleka o 138čkový track.

  Scott Bond & Adam White – Exodus (Scott Bond & Charlie Walker Extended Remix)
  Když se řekne Adam White, okamžitě mi naskočí husina a vzpomínka na dechberoucí Ballerinu. Teď tu máme spojení Whitea spolu se Scottem Bondem, od kterého si nejvíce pamatuji asi překopanou Imagine od Johna Lennona. Jejich společná práce (tedy jako toho Whitea a Bonda samozřejmě 🙂 ) nese název Exodus a nabízí celkem dva mixy – právě od Whitea, která mě ani tak  moc nenadchla a pak spíše generičtější od Scotta Bonda spolu s Charliem Walkerem. Ta je asi pro mě více stravitelná, což je pro mě takový malý paradox. Melodie (malinko v ní slyšim Ballerinu), vokálové náznaky a tak trochu osudové ladění mě baví.

  Standerwick & Chris Schweizer – Predator
  Generický track jak přes kopírák. Standerwickův melodický breakdown baví, Schweizerovy hutné basy už trochu omrzely.

  Sneijder & The Noble Six – Far From You
  Klasické spojení dvou tech trancerů, ve kterém jasně rozeznáte naprosto typické rukopisy – melodické linky od The Noble Six a jasné techy beaty právě od britského producenta Sneijdera. A moc příjemné překvapivě i na poslech to je.

  Chris Bekker feat. Tricia McTeague – We Can Be (Paul van Dyk Remix)
  Návrat Paula do první trancové ligy pokračuje. Po jeho nešťastném pádu se vrací za mixážní pulty a jede festivaly a pokračuje v rekonvalescenci. A také produkuje. Například jeho nový remix k vokálovce od Chrise Bekkera a Tricie McTeague We Can Be, je opravdu zdařilým kouskem trancu. 

  Gai Barone & Katty Heath – You Make It Hurt (Allen & Envy Remix)
  Gai Barone vydal své album Towards a prý je velice zdařilé. Zatím jsem ho neměl možnost naposlouchat, ale co tak čtu různé diskuse, prý se velmi povedlo. Spolupracovník Solarstonea je známý svými melodickými kousky a jedním z nich je i track s Katty Heath – You Make It Hurt. Ten se rozhodli okořenit svou tuci verzí i Allen & Envy a jde tak ve výsledku o docela solidní psy-tech-uplift roštovačku, která přitom neztratila nic ze své melodičnosti.

  Aly & Fila with Ahmed Romel – Kingdoms (#FSOE450 Anthem) == TIP OF THE MONTH ==
  Nová oficiální  hymna k výročnímu pořadu FSOE 450 je dílem Alíků a Ahmeda Romela a nese název Kingdoms. A je naprosto krásnou esencí egyptského upliftu. Možná až přespříliš dlouhý breakdown, ale jinak top letošního léta.

  Pure NRG – Scarlett == TIP OF THE MONTH ==
  Scarlettku jsem vám představil již jako tip na našich FB stránkách, ale tak protože se do tohoto dílu hodí, je nasnadě ji vám předložit ještě jednou. Scarlett byl označen mnoha odbornými magazíny za jeden z nejvýznamějších tracků poslední doby a nese stopy rukopisu Pepči i Solarstonea. Jak oba protagonisti potvrdili, nejde o nějakou konkrétní dámu, ale o tom, že trancové tracky mohou být žensky jemné na povrchu, stejně tak jako tvrdé uprostřed.

  Ferry Tayle & Driftmoon – Titanfall
  Pád titánů je název nového tracku ze spojení Ferryho Taylea a Driftmoona. Oba pánové nechali na tomto tracku svůj typický rukopis včetně zajímavě stavěné melodie, která jako by nabízela podmanivou, až exotickou atmosféru i lahodný piánově – kytárkově – až baleáric breakdown přímo od Driftmoona vytvořený.

  Sean Tyas – Turbo
  Také jeden z FB tipů, kterými jsme dali najevo, jak moc se nám staré Turbo líbí. Proč staré? Protože jde opět o jednu z klasických esencí od Seana Tyase se vším rukopisem, který máme tak rádi. I když jde na první poslech o něco rázného a techy, ve skutečnosti obsahuje tento track melodie až překvapivě hodně. A vůbec nám to nevadí. A navíc jde o vůbec první track Tyase, který vychází na Kearnage, a proto už máme jméno onoho neznámého IDčka, který Bryan tak dlouho valil ve svých setech.

  James Dymond – Push
  Puš puš puš puš, tak už to stiskni sakra! Ano a James Dymond to stisknul a rozpálil Dymondovský UK tech trancík s lehkými acid a psy prvky jen tak načančaných po okraji, a kterých se skoro ani nevšimnete. A přitom se do toho vecpaly ještě drobné náznaky halekavých vokálků. A ten breakbeatově zalámaný breakdown mě baví s každým poslechem více a více.

  Alex M.O.R.P.H. – Euphoria Anthem
  Po monstrózním Not All Superheroes Wear Capes, který mě dojímá i stále při dalším a dalším poslechu, se Alexík rozhodl vydat až překvapivě usedlý track jako hymnus k festivalu Euphoria, který se spíše nese v psytrancové rychtanici a tak nějak generic soundu, který mě moc nezajímá.

  Eddie Bitar feat. Michele Adamson – Stronger Together == FUTURE FAVOURITE ==
  Eddie zkouší psytrance zase trochu jinak, a jak se mu daří? Daří se mu to i ve vokálové podobě od Michele Adamson překvapivě dobře. Čekal jsem větší šílenost, ale tohle mě tak trochu i mile překvapilo. Zimomriavková melodie, jen lehounké náznaky vokálků jdou až mrazivě naproti psytranceové náladě. Na první poslech to zní, jako kdyby pejsek a kočička umíchali neposlouchatelný dort, ale brzy zjistíte, že tento zdánlivý protiklad má velmi emotivní mrazivé kouzlo.

  Exis – The Count == RYCHTA MĚSÍCE ==
  Trošku jízda na psytrancu pokračuje. The Count od pro mě absolutně neznámého projektu Exis. Tak trochu bláznivý track, který se nese na hlavním motivu odpočítávání od 10 do jedné, je ve své podstatě tak ulítlý, že je až zábavný. Někdy na 138čkovém labelu Armady vyjdou vážně skutečné zvláštní tracky 🙂

  Miroslav Vrlik & Martin Jurenka – Reach Me
  Abyste mě takhle před koncem úplně nerozstříleli za ten psýčkovej mazec, nabízím klasický uplift trancík ze slovenské provience. Známý je Miroslav Vrlik zejména díky egyptsky laděnému trancíku a v ASOTu se objevuje celkem často. Jeho novinku mu pomáhal tvořit další z mladé generace slovenských trance DJs – Martin Jurenka. Reach Me zní jako něco, co v dnešní době snad ani na první poslech nemá zde vůbec co dělat, ale věřte, že v té záplavě generic soundů a tracků zní tento jako kdybyste se přenesli do roku 2005 a valili ten nádhernej trance všemi kanely.

  Bryan Kearney feat. Christina Novelli – By My Side
  Konečně se to blíží! Nový singl Bryana a Christinky By My Side je po nekonečných měsících čekání konečně tady! A má možnost se usadit do křesla nadčasových klasik. Moc fajnový track, kterým se Bryan potvrdil, že i vokálovky umí dělat vysoce nadprůměrně. A ve svých setech se s tím vždy setká s naprosto kladnými ohlasy. Těšing veliký!

  Gareth Emery feat. Christina Novelli – Save Me (John O’Callaghan Remix) == REMIX MĚSÍCE ==
  Občas se na Garudě podaří vydat velmi podařený, až vysoce nadprůměrný track. Škoda, že se většinou nejedná o původní verzi, ale často jde spíše o remixy. Tak třeba John O’Callaghanův remix Save Me pro Garetha a Christinu Novelli, je naprosto kulervoucí a čelistiutrhávající. Hlavní motiv se rozjíždí ve velmi chytlavý beat a melodii a v breakdownu se pak naplno rozjede vokálová magie Novelli. Pecka.

  Andrew Rayel & KhoMha – All Systems Down == SRAJDA MĚSÍCE ==
  Nejdřív to zní, jako kdybych si pustil film Blízká setkání třetího druhu, jak pípají na mimozemšťany, ale pak se to rozjede v pouťovou kolotočářskou sračku, která by se zfleku hodila do setů Hardwella, a dalších EDM srajdometů. Tohle nemá v trancových setech co dělat. Hrůza, ze které se ještě teď budím zpocený…

  Andy Blueman – Nyctalopia (Onova Remix) == BACK TO HISTORY ==
  Dojemně nádherná Nyctalopia, u které, když jsem si jí zase pustil, jsem si pláknul do kapesníku, v dnešní době musí usadit všechny na zadek. Tohle je nadpozemsky krásný kus trancové euforie, ze kterého radost a štěstí stříká kolem dokola plnými doušky. Andy Blueman, slovinský Dj a producent tuto nádheru vydal již v roce 2007.

   

  Napsat komentář

  Informace

  09. 08. 2016, 15:53


 • Nejnovější příspěvky

 •