• Příručka trancera 88 (138+- speciál)

  Blíží se konec roku! Stále apelujeme, pokud se chcete zúčastnit výběru nejlepších 20 tracků letošního roku, určitě dejte vědět a napište! Uzávěrka hlasů bude 24. prosince ve 12:00. Během vánočních svátků tak dostanete dvakrát Best ofkovou příručku trancera – v první díle se podíváme na události, koncerty, vokálistky a probereme ten končící rok 2016 hezky od podlahy. V druhém díle pak na vás bude čekat již zmiňovaných 20 tracků roku 2016. No a teď na vás čeká ještě Příručka, která dneska pojede hlavně na vyšším oktanovém čísle. Tak šup šup a čteme a posloucháme.

  Armin van Buuren vs. Vini Vici feat. Hilight Tribe – Great Spirit  == TIP MĚSÍCE ==
  Právě zítra vychází oficiálně, napjatě sledovaný singl Great Spirit od velkohvězd současné trance music. Můžeme se dohadovat, nakolik je v tom práce Armina, já ho tam třeba slyším jen na chvilku v breakdownu, takže hlavní práce spočívala na Vini Vici, kterým sekunduje americká goa trance partička Hilight Tribe, která se proslavila singlem Free Tibet, jenž právě Vini Vici zremixovali na začátku letošního roku. Great Spirit je nicméně poctivě odvedeným klasickým psýčkem ala izraelský psy trance s nádherně dodanými vokály Hilight Tribe. Osobně se těším, jestli se podaří vydat i organic verzi tohoto tracku od Hilight Tribe, protože by to mohla být taky uvolněnější chill pecka než party verze originálního mixu.

  Paul van Dyk & Ronald van Gelderen feat. Gaelan & Eric Lumiere – Everyone Needs Love
  Další z kolaborací neměckých matadorů trance music spolu s prověřeným vokálistou Ericem Lumierem a vokálistkou Gaelanem. Everyone Needs Love zní velice svěže, tak trochu retro a PvD je v tom slyšet překvapivě docela hodně, i když bych čekal hlavní práce právě na Ronaldu van Gelderenovi. A taky je to překvapivě docela rychlé.

  Armin van Buuren – I live for that Energy
  Oficiální hymna ASOT Festivalu 800 dostal na práci zase Armin, a v Gaia stylu nás už tolik nepřekvapí, nicméně mezi těmi srajdami, co teď tvoří, je to docela fajn práce.

  Shane54 feat. Jenny Jordan – Paradise  (M.I.K.E. Push Trancendental Mix) == TIP MĚSÍCE ==
  Jedna půlka slavného, dnes už rozpadnuvšího dua Myon & Shane54 se rozjel ve vokálových, tak trochu pop cheese hitovkách, které na diskotékách možná slavit úspěch budou, nicméně v našich srdcích to není úplně ono. Radši doporučuji k poslechu verzi od M.I.K.E Pushe, který se svým retro zvukem slaví docela úspěchy. Tohle mě hodně baví, ten Trancendentní mix se k vokálům Jenny Jordan docela dobře hodí.

  Robert Nickson feat. Cat Martin – Every Sun
  I Robert Nickson nespí, a pouští do nás další vokálovou uplift hitovku, která v dnešní generické době přichází s něčím novým.

  Neptune Project feat. Fluir – Feel My Heart
  Možná na jednu stranu tak trochu generický uplift sound (možná trochu kopírující styl upliftového Kearnáka), který ale ve spojení s vokály celkem pasuje a sedí jak prdel na hrnci. Fluir jako vokálistka mě začala v tomto tracku celkem bavit.

  Solarstone & Ferry Tayle – Lifeline
  Možná jsem trochu překvapen, ale mám takový pocit, že hlavní část práce tady úplně Soláč nedělal, to spíš přisuzuju Ferrymu, který tu podal svojí rutinérskou práci, jenž mě už nějak přestává bavit.

  Andy Moor & Somna – Look Back (Bjorn Akesson Remix)
  Originál je průměr z britského progresivu, který Moor sází tak nějak stejně, remix celkem podařený upliftík, který jen potvrzuje formu Akessona, jenž se chvilku trápil v nějakém hudebním vakuu, chvilku experimentoval dokonce i s trousem, naštěstí pochopil, kde vyrostl a to nám právě předvádí.

  Nitrous Oxide & Katty Heath – Neverending Dawn Of You (Cold Rush Remix)
  I další track vám naservíruji raději v ostřeji laděném Cold Rush remixu, který od originální verze je mnohem nápaditější a ve zvoleném rychlejším rytmu vás nadchne přeci jen o něco více. Jinak vokálově je to klasická Raz Nitzanovina z Amsterdamského trance labelu.

  Armin Van Buuren – Ygrene Taht Rof Evil I
  Jo, čtěte to odzadu, dá to smysl – jde o temnou techno progresivní verzi klasické hymny alá Gaia, kterou jste si mohli poslechnout o něco výše v článku. Jo, tohle je fakt dobrý. Temnotou prosáklý track je místy docela děsivý. Můžete si o Arminovi říkat co chcete, ale věřte, že tenhle pán se trancu fakt vzdát nechce. Jo a v asotu ohlásil, že bude mít speciální psy trance set na vyprodaném ASOT festivalu. Tomu říkám úspěch.

  Markus Schulz feat. Soundland – Facedown (Solarstone Pure Mix) == REMIX MĚSÍCE ==
  Tak já vám teda nevim, Soláč evidentně nasál vlivy upliftových umělců a sází svoji pure verzi k zarytému coldharbourákovi Markusovi. Upřít se mu nedá ale vymazlený kytárkový melodický break, ze kterého jsem rozstříkaný neustále. Až na ten podivný vokál je tohle fakt remixový klenot poslední doby.

  John O’Callaghan – The Forging of Steel (Joint Operations Centre Mix)
  Už původní “kutí oceli” bylo docela ráznou rychtou, která ukazovala temnější face JOC, teď se to rozhodl ještě více oroštovat v ještě více techno verzi od Joint Operations Centre – což je jeho temné alterego. A baví mě to. A pořád se divím, že tohle vyšlo na Pepíkově Go On Air labelu.

  Mark Sherry & RAM – Nordic Nights
  Oficiální hymna RAMovy Grotesque radio epizody s pořadovým číslem 250 vzdává poctu nádherně mystické polární záři. Baví mě, jak dokáže track naprosto navodit náladu a dokonce v náznacích vyvolat zimomriavky. Pozorovat polární záři a v pozadí mít tuhle hitovku, asi bych se roztekl blahem.

  Ben Gold – Where Life Takes Us (Giuseppe Ottaviani Remix)
  Ben Gold se do toho opřel. Už původní originální verze bavila docela dost, teď jí ještě více oroštoval Pepča, ukázal tady svojí temnější tvář, a šup s tím rovnou na Who is afraid 138 label. A přitom tam pořád slyšíte Goldovu “garuda” melodii

  Christina Novelli – Where We Began (Steve Allen Remix)
  Tahle pani pořád umí a ukazuje, že ačkoliv je v současnosti docela velkou vokálovou hvězdou, nebere si vzor Emmy Hewitt (kam se sakra poděla?) a pořád tvoří hitovky. Letos možná o něco méně než v loňském roce, ale teď vydala dokonce na Garudě svůj oficiální singl, který ukuchtila sama. Remixově ho okořenil Steve Allen a jde o veselou upliftovou petelici, která zahřeje a potěší.

  Ferry Corsten feat. Aruna – Live Forever (Gareth Emery Remix)
  Pojďme si dát další zpívánky, i když o něco pomalejší. Prastará hitovka od Aruny a Ferryho, se dočkala docela překvapivě rychlého remixu od Garetha a musím opět potvrdit, že tohle dát do rádií a prezentovat to jako trance, tak s tím nemám nejmenšího problému.

  Suncatcher & Exolight – Memory Of You
  Sun fucking catcher je tady zase se svojí ultra pozitivní melodií, kterou buďto milujete, nebo nenávidíte. Já tento projekt respektuji a baví mě. Takže Memory o You u mě vede.

  The Thrillseekers – Halcyon 2016
  Jo, musel jsem to dát, protože to teď hrajou úplně všude. Původní Halcyon jeho tvůrce The Thrillseekers oprášil a převedl do zvuku, který teď frčí a mě to docela baví. Jasně, původní verze to asi nedosáhne, ale musím uznat, že v nové verzi to také nedělá žádnou velkou ostudu. Čekal jsem něco mnohem dramatičtějšího než tento celkem podařený refresh.

  Steve Brian pres. Cabriolet Paris – Wonder Why (Maywave Remix)
  Začne to v breakdownu hodně tajemně až mysticky, a skončí to docela ráznou roštovačkou. Takhle by mohli dělat více tracků.

  Neelix – Mosquito == TIP MĚSÍCE ==
  Progressive psy trancová legenda – Neelix, vydává bzučivý singl Mosquito, který půlka trancového světa nesnáší a druhá adoruje. Já patřím do té druhé, protože je to fakt libová pecka, která naprosto věrně kopíruje pocity ubzučeného hajzla v nočním pokoji, který neustále otravuje čím dál více naštvaného spáče. A poslechněte si to až do úplného konce, který je velice vtipně vyvedený a ukáže, co se s oním komárem vlastně stane.

  Jorn van Deynhoven – Space Girl
  Jeden generický Armada uplift track musíme také dodat. Produkuje jej Jorn, a opravdu ho odvádí standardně rutinně, takže nemůžu říci ani popel.

  Alex M.O.R.P.H. & Aimoon – Astra
  Další ze singlů z úspěšného Morfova alba o superhrdinech, co nenosí pláště. Tentokrát jde o kolaboraci s Aimoonem a výsledkem je track Astra, který patří mezi ty rychlejší.

  Ben Nicky featuring Chloe – Anywhere (Exis Remix)
  A ještě jeden psýčkovej vokálovej trancík Anywhere, který v originálu už docela známe a tak nás překvapí psy laděný hudební motiv, který dodal Exis.

  Sean Tyas feat. Cindy Zanotta – Start Over (Sean Tyas Remix)
  Tyasovské hutné beaty, ty já rád, tuze rád. Takže mě nepřekvapí, že jeho vlastní remix bude možná ještě více ohulený, než původní, už i tak vlastně docela rázná verze. A dokonce překvapí i vokálky Cindy Zanotty, které sem pasují hodně moc.

  Sunlounger feat. Inger Hansen – Come as you are (Roger Shah Hello World Uplifting Remix) == TIP MĚSÍCE ==
  A na závěr ještě jedna plážovka z dílny Magic Island aka Rogera Shaha aka Sunloungera, který nabízí upliftovou verzi chytlavé, původně chilloutové vokálovky od Ingera Hansena v. Zaručuji vám, že po pár posleších si to budete broukat taky, jako já.

  Markus Schulz & Departure with Gabriel & Dresden – Without You Near == BACK TO HISTORY ==
  Jedna klasika na závěr, která asi hodně proslavila Schulze a dodnes patří právem k trancové historii. Nabídnu verzi jako G&D tak i Coldharbourovskou, která je dle mého názoru prostě lepší.

  Napsat komentář

  Komentáře

  1. Profilový obrázek

   FLP

   Prosinec 18, 2016 v 11:35 pm

   Emma Hewitt je pořád hudebně aktivní, akorát to vypadá, že se jí moc nechce do trancu (diví se jí dneska někdo?). Kdo ví, třeba se podařilo Cosmic Gate zlanařit ji k další spolupráci na jejich nový desce “Materia”. Každopádně, komu její hlas chybí, ať se poohlídne po letošním albu “Future” od Schillera (ano, ten “Glockenspiel” Schiller), kde hostuje celkem dvakrát – na famózním skorojedenáctiminutovym eposu “Looking Out For You (Against The Tide)” a pak ještě na “Only Love” 😉

   Odpovědět

  Informace

  11. 12. 2016, 17:41


 • Nejnovější příspěvky

 •