• Příručka trancera 89

  Dobrý bodrý večer přeju. Dlouho jsme se neozvali, ale bylo to způsobeno pracovní vytížeností. To se ale teď mění a tak vám servisujeme Příručku po dvou dlouhých měsících. Enjoy it!

  ALBUM TIPCraig Connelly – One Second Closer
  Dlouho jsme tu neměli dobré album, to se ale mění, protože přichází albový debut mladíka z Brightonu, který se proslavil Black Hole se zpěvačkou Christine Novelli. Album obsahuje dvanáct tracků, přičemž téměř každý má šanci na to, stát se potenciálním hitem. Za všechny hity jmenujme nádhernou We Are, který nazpívala Emma – sestra Craiga, nebo například aktuální singl How Can I, který už teď zremixoval do božské verze John O’Callaghan. Rozhodně tady máme album letošního jara, a těšíme se, jestli se Alíkům podaří překonat vysoko postavenou laťku.

  ATB & Andrew Rayel – Connected == FUTURE TIP ==
  Andre Tanneberger se vrací ve velkém stylu. 21.dubna mu vychází další, již desáté studiové album, a tak se začala již ladit forma. Tentokrát s matadorem z Moldávie – s Andrewem Rayelem, jejichž společné dítko má název Connected. Klasický, pomalejší sound, až skoro do housového kopáku, ale s neskutečně vlezlým klavírem. Vydává Armind, což je vůbec první spolupráce ATBho a Armady.

  Floe & DJ T.H. Feat. Katie Miles – Like A Miracle (Denis Kenzo Remix)
  Další totální pecka jako společné dítko několika producentů okořeněná remixem od Denise Kenza. Popravdě jsem měl chvilku pocit, že poslouchám Garetha Emeryho nebo Ashleyho Wallbridge. Je vidět, že Rusův nezaměnitelný sound je trochu upraven. A baví mě.

  Ruben De Ronde & Rodg – Whoop
  Asi trochu úlet, ale když mě to baví. Společný b2b set na ASOT Festivalu v Utrechtu, na main stagi, ukázal spoustu nové produkce ze stáje Rubena – šedé eminence Armady, a vycházející hvězdou současného progressive světa.

  Mark Sixma feat. Betsie Larkin – Invincible
  Trošku sýraté, ale na druhou stranu mnohem více trancy, než jsme u Sixmy byli zvyklí. Přidejte si celkem podařenou melodii i rozkošný hlásek Betsie Larkin, kterou jsem ale už sakra dlouho neslyšel, a máme tady – sice řádnou Armada produkci, ale vcelku pochlapenou. Takhle by to šlo.

  Andy Moor & Lange pres. Stadium 4 – Unity
  Společný projekt “studených čumáků” ze UK – Moora a Lange, nese název Stadium 4 a nabízí tak trochu tvrdší progressivní produkci. Nedá se tomu upřít skutečně více dark sound, než jsme byli z stáje jak jednoho, tak druhého chlapíka zvyklí. Škoda, že v určitých partiích se to až příliš podobá třeba Rayelovi nebo Cosmic Gate.

  Arty pres. Alpha 9 – The Night Is Ours
  Arty se vrací ke své osvědčené produkci. Tedy samozřejmě už ne pod svým hlavním jménem, pod kterým se škatulkuje více k současnému EDM světu, ale vytvořením pseudonymu Alpha 9 (takto se už v počátcích své kariéry chvilku nicknejmoval) dostal prostor pro kvalitní progressivní houpavou prácičku.

  Omnia feat. Jonny Rose – Why Do You Run
  Jedna uřičená “Mendelsovina” nesmí chybět. Jonny Rose má, promiňte, prostě ten stejně nepříjemný ječák, který nemám rád u Mendelsohna. Je to taková příjemná radiová diskoška, která ale v ASOTu působí jako zjevení.

  Armin van Buuren & ID – ID
  Už docela dlouho si vrabci v kuloárech štěbetají, že pod tímto Ídéčkem se nejspíš skrývají NWYR, aneb nový bokovkový projekt EDM sráčů W&W. Jestli to bude pravda, to se teprve uvidí, každopádně musím říct, že tohle je jiná káva. Je to sice trochu trousy, ale má to takový ten, víšco, takový ten hitovkový potenciál. Baví…

  Solarstone – A State of Mind (Pure Mix)
  Žhavá novinka z dílny superčistého Solarstonea. Stav mysli je přesně ta pjůr věc, díky které jsem před pár lety Soláče hodně obdivoval. Jsem rád, že se do této polohy zase po čase vrátil. Breakdown je možná až příliš melancholický, ale to mi vůůůbec nevadí.

  Pure NRG – Cala Blanca
  A zase ten Pepík a Soláč. Chlapci zlobí a dráždí pořád a neustále. Novinka je prostě paráda. Nádherná melodie…

  Aly & Fila vs. Super8 & Tab feat. Ana Criado – Heaven
  Fadi končil tímto trackem svůj set na ASOT Festivalu a řádně zvednul z podlahy každého party člověka. Heaven totiž ukazuje velice příjemné vokály Any Criado, která má letos ale zaděláno na pořádný fičák své kariéry. Odzbrojující breakdown, a totální návyková zimomriavková melodie. Osobně nevím, co tam dodali Super8 a Tab, ale dobře… Jinak klasická Alíkovina, se vším všudy.

  Aly & Fila – Beyond The Lights
  A toto je (prý) oficiální pilot nového alba. Duševně pokračuje v tradici Kingdoms – hymny 450.tého vydání FSOE. Opět velmi kvalitní produkce, i když možná zaměnitelná právě s hymnou Kingdoms

  Fadi & Mina – Akemi
  Když jsem to slyšel poprvé, nechtělo se mi věřit, že by se jednalo o mladou verzi Alíků – Akemi je totiž prostě jako by vyšla z produkce právě nich. Nicméně oficiálně se jedná o Fadi & Mina. Jedním slovem, jde o typickou alíkovinu s nádherně vymazleným melodicky zasněným breakdownem, ze kterého mám husinu.

  Ana Criado & Alan Morris – Border Line == TIP PŘÍRUČKY ==
  WAAAAU. Chce se mi řvát na všechny strany. Amsterdam trance label vydal něco, co mi vyrazilo dech. Anička mě zase jednou a znova posadila na prdel, a mě se z ní nechce zvedat. Breakdown ukázal, jaký hlas Criado vlastní. Vlastní totiž poklad v hrdle. Něco, co se neslyší u řady jejích kolegyň.

  Headstrong feat. Stine Grove – Time (Allen Watts & Steve Allen Remix)
  A ještě jednu okálovinu tady máme. Headstrong si možná pamatujete na té proggy russian houpavé vlně. Stine Grove s tímto projektem pravidelně spolupracuje a vždy jsou z toho až dreamy tracky. Nicméně čas od času se jejich produkce chytí nějaký schopný producent, nebo producenti jako právě Allen Watts a Steve Allen, kteří tomu ušijí slušivý upliftový – tech kabátek, který možná o level výš vytáhne melodické linky a zákoutí. Jo a na přebalu singlu máte typický rukopis Headstrong – oko 🙂

  Craig Connelly feat. Jessica Lawrence – How Can I (John O’Callaghan Remix) == REMIX MĚSÍCE ==
  Beze slov. Už základ je nádherná vokálovka, ale v podání JOC je to nadpozemská krása…

  Conjure One feat. Mimi Page – Oceanic (Amine Maxwell Remix) == TIP PŘÍRUČKY ==
  Když někdo dělá svojí práci dobře, to vždycky musí být oceněno. Oceanic – nový singl Conjure One “zpívanou” Mimi Page (no, uvozovky jsou na místě, ono toho zpěvu tam moc neuslyšíte) jsem vlastně ani v originální verzi snad neslyšel, protože mi hned byla nabízena tato lahodná upliftová lahoda ve verzi od Amine Maxwell. Děkuji trancovému bohu, že ještě dovolí vydat něco tak neskutečného jako je toto!

  Giuseppe Ottaviani feat. Tricia McTeague – Loneliest Night (On Air Mix)
  Původní verze se objevila již na Pepčově albu ALMA, které mě loni docela bavilo. Jako třetí (nebo čtvrtý?) singl z alba byla vybrána melodická zpívánka Loneliest Night. I ta se naštěstí dočkala takové více natuněné verze v podobě On Air Mixu.

  Alex M.O.R.P.H. feat. Kim Kiona – Coming Home (Club Mix)
  Původní verze se nachází na albu o těch superhrdinech, co nenosí pláště, ale je v chilloutové vlně a uzavírá právě toto album. Teprve teď se objevuje parádní klubová verze, která zase donáší ty zimomriavky. Kim Kiona – krom toho, že je krásná baba, ještě umí tu hubu fakt pořádně otevřít.

  RAM – RAMexico
  Profláklá RAMovina. Neurazí, ale kdoví jak odvařenej z ní nejsem, i když jsem asi v menšině, protože spousta trancerů ji zbožňuje. Mě, kdoví proč, vůbec nenadchla.

  RAM feat. Stine Grove – Forever And A Day (Giuseppe Ottaviani Remix)
  A další fousatá skladba, která mě loni hodně bavila se dočkala omlazující koupele v podobě remixu. Tentokrát byl vybrán Giuseppe Ottavianni, aby zremixoval Forever And a Day od RAM a Stine Groove. Tak trochu zrychlená verze tracku s nikterak nápaditým dodatkem.

  Heatbeat – Mechanizer
  Chris Schweizer – Shadows == RYCHTA MĚSÍCE ==
  Chris Schweizer – Lithium
  James Dymond & Chris Schweizer – Spectrum
  Absolutní masakry. Mám pocit, že tato vlna jihoamerických techtrancerů teď bude současnému světu tech produkce hodně diktovat. UK řezníci se totiž v současnosti dali na takřka ryzí techno, a tak je tady volné pole působnosti. Pojďme si pár jejich produkcí hodit. Ze sorty vyčnívá především pak totální masakr Shadows, který už začíná koketovat s technem alá Alex Di Stefano. Produkce Švajcra s Dymondem je asi nejmírnější, nevíce melodická, s nádechem retro zvoučků – a na FSOE se asi hodí nejvíc.

  Heatbeat & Jordan Suckley – Brutal
  A ještě jedna brutální tech trance nálož z labelu Damaged, který se odjakživa specializuje na ty nejtvrdší styly a odnože trancu. Aby ne, jeho šéf Jordan Suckley si novinku z dílny Heatbeat střihl právě s nimi. Breakdown je řádně znepokojivý a vy se pak zaručeně po jeho poslechu nebudete chtít vydat do říše snů.

  Mark Sherry meets Space Frog & Derb – Follow Me (Alex Di Stefano Remix)
  Mysleli jste, že tento už více než rok starý singl nikdo překopávat nebude? Tak to jste se milí zlatí docela mýlili. Follow Me valil loni v Psyburst mixu Armin jak divý (no, on tímto trackem v podstatě uzavírá všechny svoje sety i v současnosti), a tak je potřeba tomu překopat střeva. Nelehkého úkolu se zhostil Alex Di Stefano a připravil remix pěkně temný, v techno hávu a vy tak máte pocit, že slyšíte novinku.

  Stoneface & Terminal – Berlin ’99
  Moc mě baví, jak S&T se vrhli pěkně na svůj starý sound, na kterém si, lidově řečeno, udělali svoji kariéru. Novinka Berlin 99 zní jak skutečně z přelomu milénia. Jde o čtvrtý release “tvrdého” sublabelu FSOE Clandestine, který se tak v podstatě stal dvorním vydavatelstvím pro tuto německou dvojici.

  Snatam Kaur – Earth Prayer (Interstellar & Bryan Kearney Remix)
  Produkce stará už nějaký ten pátek, v setech Kearneyho se objevuje dost pravidelně, i když řadu týdnů, až měsíců pod neurčitým ID. Nyní už známe název – Snatam Kaur v remixu od Kearňáka je spíše nahozena v módu – upliftový Kearney. Jo, příjemný.

  Vini Vici – FKD Up Kids
  Víte co děti? Běžte do hajzlu. Tak asi takto bychom pojmenovali novinku z dílny aktuálně hodně provařených Vini Vici (aneb ti Izraelci, kteří zabili psy trance). Jako jo, neříkám, že proslov toho pána, co zběsile fuckuje, není zajímavý, ale když já mám nějak pocit, že už jsem to všechno několikrát slyšel.

  Sam Jones – Good Love
  Novinka z dílny Kearnage, která už si pár měsíců také brázdí a hřeje místečko na setech techerů, ale teprv teď jsme se dozvěděli, že bude umístěň na kompilaci Who is Afraid 138?, kterou mixuje Bryan Kearney a Chris Schweizer.

  Sneijder & Christina Novelli – Love Of My Control (Sam Jones Remix)
  Originál je starý jak metuzalém (no dobře, pár měsíců ale jo), tak jsem nepohrdnul názvem remixéra – Sam Jones totiž v základu milou vokálovku od Šnajdra s Christinkou upravil tak trochu jinak.

  Reflekt Feat. Delline Bass – Need To Feel Loved (Adam K & Soha Remix) == BACK TO HISTORY == vs.
  Reflekt Feat. Delline Bass – Need To Feel Loved (Chris Schweizer Bootleg)
  Tak co. Jste spíše pro starou verzi v housy podání a nebo o refresh pro aktuální sound a rok od Švajcra?

  Napsat komentář

  Informace

  03. 03. 2017, 21:45


 • Nejnovější příspěvky

 •