• Příručka trancera 90

  Jaro pučí všude okolo, stromy kvetou a v trancovém světě proběhlo ASOT na Ultra Music Festivalu v Miami, které přineslo kupu žhavých novinek od producentů z celého světa. Armin hodně dobře rozjíždí svůj nový koncept ASOTu, v podobě živého vysílání přímo z live kamerovým přenosem ze studia. A my se zase podíváme na pár nových hitovek, za které ručí redaktor! Jo a pokud právě nejste dneska v Mecce na Ready For Disorder, kde vystoupí mimojiné právě ReOrder, tak si zase udělejte chvilku času a poslechněte pár novinek. 

  Deadmau5 – Polaris == TIP MĚSÍCE ==
  Myšák tenhle zvučný progresivní track valí už celkem dlouho a objevil se i na mixované kompilaci We Are Friend vol.6. Track se hodně pomalu rozjíždí, ale během devíti minut nabídne úžasnou jízdu progresivní galaxií.

  Ruben De Ronde x Rodg & Ben Gold – Bombsquadkittens
  Svým způsobem zábavná směsice Rodgových melodických linek spolu s Goldovskými partiemi, ve kterých poznáte Garudu na sto honů a to celé nejspíše v produkci Rubena. Jo, tohle je celkem dobrý… A dává mi další důvod se těšit na Rodgovo a Rubenovo album Together, které se už chystá.

  Jordy Eley – Elevate == TIP MĚSÍCE ==
  Dva tipy hned za sebou, to už se dlouho nestalo, v pomalejší první části Příručky se totiž objevila věc, která ve vás evokuje léto, pláže, koktejly, moře a pohodu. Nováček Jordy Eley nabídne možná trochu vykrádačku ATBho melodií, ale to vůbec nevadí, protože při poslechu jste v pohodové, ambientní galaxii.

  Arty pres. Alpha 9 – ID (Intro Edit)
  Velké těšeníčko na Artyho návrat do proggy vod v podobě projektu Alpha 9. Ten se ve velkém stylu předvedl na ASOT Stagi v Miami během Ultra Music Festivalu a musím říci, že jeho set byl jedním ze zábavných vrcholů večera. První, zatím nepojmenovaný track je hodně našláplý. Track začíná kolem 40.sekundy videa.

  Arty pres. Alpha 9 & Koven – Only Good Mistake
  Na Anjuně dnes vycházejí spíše srajdy majdy, ale právě Arty dal tomuto labelu své schopné ruce, aby mu vydali jeho vokálový singl s Koven s názvem Only Good Mistake. Do stáje Anjunabeat se toto hodí jak prdel na hrnec. Chvílemi track zní jako Above & Beyond za starých časů. Je to moc milá vokálovka.

  MaRLo & First State – Falling Down
  Je potřeba i trochu popových rytmů alá Evropa 2. Tu nabídne pohodová zabzukaná novinka od MarLa a First State. Právě druhý jmenovaný jel v poslední době více do EDM než by bylo zdrávo, naštestí mu MaRLo ukazuje, kam se nasměrovat. Vokál je pohodový, nevlézavý, a spíše evokuje popové rytmy. Nicméně, pokud byste chtěli trochu ostřejší verzi, koukněte po MaRLově tech energy mixu.

  Gareth Emery & Standerwick feat. Haliene – Saving Light (NWYR Remix)
  NWYR alias Wéčka prý zpět v trancu. Mno, jako takhle. Určitě to není současná W&W EDM produkce, ale na druhou stranu jsem čekal asi mnohem větší odvahu. Tohle je pořád příliš usedlé a příliš moc ovlivněné jejich současnou kinderhouse produkcí. Z jejich setu na ASOT Stagi v Miami nejsem vůbec unešen. Asi moc velká očekávání…

  Ana Criado – Still There’s You
  Anička Krajdou se rozhodla zase pro svojí vlastní režii a v produkci Raz Nitzana je díky tomu novinka Still There’s You náročná progresivní vokálovka, kterou na první poslech rádi mít spíš nebudete. Ale po pár posleších si jí zamilujete…

  Dash Berlin feat. Bo Bruce – Coming Home (Club Mix) == SRAČKA MĚSÍCE ==
  Shit měsíce možná roku, možná století. Zprznit původní verzi, kterou teda taky kdovíjak rád nemám, to teda ne… Zrůdnost, kde ani ta Bo Bruce neudělá radost. Hrůza.

  Super8 & Tab – Cosmo
  Pokračovačka předchozí odrhovačky Into, která v očích trancerů vrátila Super osmičky do reality trancu. Baví.

  Ferry Corsten pres. Gouryella – Venera (Vee’s Theme) == TIP MĚSÍCE ==
  A je to tady. Nebeská Anahera měla svého pokračovatele Neba, který mě moc neba. Ale novinka z dílny Gouryellí se jmenuje Venera a je to moc a moc fajn. I když možná až příliš kopčí svého nejstaršího bratříčka. Ale za ten breakdown porodíte štěstí. Jo a objeví se na Ferryho albu Blueprint.

  Suncatcher – The Beach
  Sluníčkář v trochu pomalejší rovině. Vypadá to, že polovina producentů nás chce teď v časném jaře už připravit na éru koktejlů, pláží a dlouhých letních voňavých večerů. Jo ta slina na mě padla.

  Ben Gold & Standerwick – Vendetta
  Novinka z dílny Bena Golda se podepsala na spolupráci se Standerwickem. Je to takový ten Armada proglift trance. Jo a mám pocit, že tam slyšim Tiësta… Jsem sám?

  Arnej – They Still Need Us == TIP MĚSÍCE ==
  Vítej zpátky! Arnej se po létech v ústraní vrací do první trancové ligy s naprosto nabušeným singlem They Still Need Us, který tématicky pokračuje na jeho letitou věc They Need Us a rozvíjí do mnohem nepříjemnějšího temného stylu, ve kterém Arneje ale naprosto hned identifikujete. Pecka jako prase, na které jsem hodně dlouho ulítával.

  Mark Sixma pres. M6 – Las Salinas
  Už je trochu smutný, že extended mixy mají pod pět minut, ale to je bohužel nešvar moderní doby. Mít všechno co nejkratší, aby se toho do setu vešlo co možná nejvíce. Nicméně zpět k hodnocení. Las Salinas je singl od bokovkového, krapet drsnějšího projektu Marka Sixmy M6. Možná vám to malinko připomene beaty alá Schweizer nebo Heatbeat, ale piankový, beach melodický breakdown budete milovat. Ani jsem nečekal, že Las Salinas, které ve vás vyvolá těšeníčko na léto, bude tak pohodový.

  RAM feat. Cari – Soulfood
  Tak trochu jinak dělaná melodická, “vokálová” jízda. Ta melodie je tak divně stavěná, až ve vás vyvolá mrazení. Jo, tohle by šlo. FSOE by nevydalo kravinu.

  Paul van Dyk – Touched By Heaven
  Další pecka, která potvrzuje Pájovu velkou formu a návrat do trancových vod, které se rozhodně nehoupají v nějaké nudné 130tkové BPM vodě. V Touched By Heaven zcela jasně slyšíme PvD sound, který už notnou dobu tolik milujeme.

  UCast – Icy == FUTURE FAVOURITE ==
  Mám pocit, že UCast bude nový nástupce dnes skomírajícího Photographera. Jeho úderný 140tkový rytmus v tak trochu jinak postaveném hutném beatu baví stále a to také potvrzuje ve své novince Icy, která je chytlavá na první poslech a říká nám, že tohle budete milovat. Upliftová pecka jara? Jsem o tom přesvědčen.

  M.I.K.E. Push & Robert Nickson – Tachyon
  Já teda doufám, že Pushovo album bude peckou, protože to, co zatím z něho slyšíme, vypadá hodně libovkově. Tachyon je spoluprací s dalším matadorem trancu Robertem Nicksonem a je to vážně moc dobrá jízda. Hutné tech beaty spolu s nepříjemně dráždivou darky melodií, to se dneska líbí.

  Bobina – Lazy World 2017 (Temple One Remix)
  Mnoo, teda jako prastarý Lazy World od Bobiny byl refreshován do nových 2k17 mixů a mezi nimi se objevil jeden, který svou kvalitou vyčnívá. Jde o techy remix od Temple One. Dokládá to i umístění na kompilaci Pure Trance vol. 6

  Davey Asprey – Fallout
  Chvilku se o tomto neznámém tajemném IDčku, který zahrál Armin ve svém setu na ASOT 800 v Utrechtu, bavil skoro celý trance svět, protože si představoval, že jde o spolupráci Armina s novými W&W, kteří velkolepě ohlásili návrat do trancu pod projektem NWYR. Nakonec se po dohadech objevilo, že jde o Davey Aspreyho a jeho anthemovou pecku Fallout. Jde rozhodně o jeden z těch stadionových trancovek, vyřvávaček a bořičů parketů. Na poslech to není, ale vězte, že když to uslyšíte s přáteli na party, asi půjdete hodně rychle pařit.

  Giuseppe Ottaviani – Countdown (On Air Mix)
  A z alba ALMA jedeme s dalším On Air singlem v podobě Countdownu, který už v origoš verzi byl asi největší trancovou na vesměs zpívankové ALMĚ. V On Air očisťující kůře zkrásněl a došel pro mnohem tvrdší sound. Takový ten Pepeho tvrdý tech trance.

  Thomas Knight – Emerge (Heatbeat Remix)
  Samozřejmě nemůže to být správná Příručka, když se v ní neobjeví Heatbeat nebo Chris Schweizer. Nabízíme proto jednu rychtovačku původně od Thomase Knighta – Emerge.

  Craig Connelly feat. Sue McLaren – Home (Will Rees Remix)
  Bohužel zrychlení někdy nevede ke zlepšení. Willova verze je typicky britsky techovou. Bohužel remix se dle mého názoru moc nepovedl a i když se v breaku celkem snaží, zbytek zazdil naprosto unikátní melodickou linku i vokály od Sue McLaren. Za mě považuji původní verzi mnohem více dojemnější a emocionálnější než celkem přímočarý generický tech trance z Británie.

  Armin van Buuren presents Rising Star feat. Betsie Larkin – Again (Reorder Remix)
  Už docela letitá věc od Rising Star – bokovkového nejvíce trancy projektu Armina s názvem Again, který božsky nazpívala Betsie Larkin se dočkala po skoro půlroce omlazující kůry v podobě dvou remixů od Alexe M.O.R.P.H.a a právě ReOrdera, kteří pojali remíchy jako psýčkový výlet. Za mě se jedná o skoro totožné verze, moc rozdílů v tom nevidím, ale mnohem více se mi po několika srovnání přeci jen více líbí ta od slovenského bratia.

  Sean Tyas feat. Deirdre McLaughlin – Supernatural == RYCHTA MĚSÍCE ==
  Rubanice od Seana Tyase v podobě novinky Supernatural je epesní psýčkovou rychtou, ve které Seana jasně poznáte. Jsou tam pořád ty ony těžké hutné tyasovské beaty, které v poslední době Sean ještě více orychtoval do psytrance verze, jakkoliv jsem na psýčko v poslední době už tak nějak alergickej. Tyasovi to ale odpouštím, protože i přestože jde o vokálovku, jde o velice příjemné spojení právě vokálů a těžkých psýčkových beatů. Hodně dobrý.

  Eric Prydz – Opus (GMS Rework)
  Hodně rychlý 140 + remix výborného Opusu od Erica Prydze.

  Ratty – Sunrise (Indecent Noise’s Dreamstate Remix)
  Prastarý projekt Scooterů, který nabízel tvrdší styl než uřvané zpívánky H.Pho Baxxtera se dočkal v posledních týdnech vymazleného refreshe. Jejich legendární a asi největší hit Sunrise oprášil projekt Indecent Noise a předvedl ho současným posluchačům. Raveové linky slyšíte, původní vokál taky…Já jsem spokojený…

  The Blizzard – Iselilja == BACK TO THE HISTORY ==
  A nedávno mi nabídlo Spotify k poslechu Iselilju z chladného severu od norského projektu The Blizzard, kteří se rozhodli předělat folkovou zpívánku od kapely Gaate. A vyšla z toho mrazivá nádhera… Rok 2009

  Napsat komentář

  Informace

  08. 04. 2017, 20:36


 • Nejnovější příspěvky

 •