• Rozhovor s Emmou Hewitt pro Nejhudbu

  Emma Hewitt zavítala v rámci svého turné i do Česka. V sobotu 22. března 2014 vystoupila v Mostě, kde vystoupila pro velmi slušně zaplněný klub Neprakta. My jsme nelenili a za Emmou jsme se z Prahy vypravili. Velmi sympatická a optimismem hýřící blondýnka s patkou si na nás udělala po svém vystoupení čas a poskytla nám rozhovor. A co zajímavého nám prozradila?

  Emmo, jak se ti líbilo dnešní vystoupení, užila sis to tu?
   – Jasně, moc jsem si to užila, bylo to velmi zábavné! Tolik energie, všichni se skvěle bavili a tančili, moc ráda se se sem budu vracet, když bude možnost.

  Co říkáš na publikum?
  – Je až neskutečné, kolik energie mému vystoupení lidé dali. Nikdy předtím jsem tady nebyla, tak jsem neočekávala, že by tu někdo například znal texty mých songů, takže to pro mě bylo moc milé překvapení, že zpívali se mnou a skvěle se bavili.

  Jaké si jako teenager měla hudební vzory?
  – Nejraději jsem měla devadesátky, mezi moje oblíbence patřily kapely jako Nirvana, Pearl Jam, Smashing Pumpkins a podobně. Postupem času, když jsem se dostávala k taneční muzice, mi byl blízký hlavně Tiësto a také Sarah McLachlan byla zpěvačka, kterou jsem měla vážně moc ráda.
  Emma Hewitt Most
  Jak ses dostala od rockové hudby k tranceu?
  – V Londýně jsem potkala DJe Chrise Lakea, tak jsme spolu zkusili udělat jeden track, abychom zjistili, jak to bude fungovat. Tak vznikl můj první track “Carry Me Away“, lidem se to líbilo a pro mě to byla cesta ke jménům jako jsou Cosmic Gate a Dash Berlin, kteří mě kontaktovali přes MySpace a po pár dalších skladbách jsem si uvědomila, že můj hlas a moje texty se hodí spíše na trance scénu než na rockovou.

  Je tu nějaká pravděpodobnost, že se vrátíš zase zpět k rockové hudbě?
  – Nikdy neříkej nikdy, možné to je, stále píšu nové songy za doprovodu kytary a piana, tak třeba se i na tohle dostane.
  Emma Hewitt Most
  Tvůj první track ze světa taneční hudby je “Carry Me Away”, jak si tě Chris Lake vlastně vybral?
  – Potkali jsme se náhodou. Měla jsem zpívat jeho skladbu “Changes,” ale to ještě neznal můj hlas. Seznámili jsme se přes naše společné přátele. Řekli jsme si: „pojďme to spolu zkusit a uvidíme, co z toho vzejde“. A takhle vlastně vzniklo “Carry Me Away”, takže to bylo vlastně takové náhodné setkání a vznikl z toho track, který se nám líbil.

  Jaké jsi z toho měla pocity?
  – Bylo to vlastně jenom demo, které ani nemělo vyjít. Jenom jsme se spíš bavili a chtěli jsme si zajamovat pár songů a zajímalo nás, co z toho vznikne.

  Od té doby si ušla dlouhou cestu, spolupracovala si s celou řádkou DJs jako je Dash Berlin, Armin van Buuren a mnoho dalších. Kterou spolupráci sis užila nejvíce?
  – Každá z nich má své místo v mém srdci, protože všechny jsou pro mě skvělé a jsem ráda za to, že jsem mohla spolupracovat na skladbách se jmény jako jsou Cosmic Gate, což jsou neskuteční sympaťáci, se kterými se pracovalo neskutečně dobře. Ona i spolupráce s člověkem, jako je Dash Berlin, byla velmi speciální. No a jelikož jsem velká fanynka Armina van Buurena, tak byl zážitek pracovat na něčem i s ním.

  Dokázala bys říct jeden song ve své kariéře, který máš nejradši?
  – To nemůžu říct. Záleží asi na momentálním rozpoložení, protože každý song po vydání je vždycky osobní a je vždy o tom, co v ten moment prožívám v životě, ale jak jde čas, vznikne další skladba a takhle to jde stále dál a dál. Takže všechny tracky jsou moje oblíbené, v moment, kdy je napíšu.

  Není pochyb o tom, že jsi velmi populární, máš hodně fanoušků na Facebooku a Twitteru, dostáváš nějaké vyznání lásky?
  – Ano, občas! Naštěstí nic moc děsivého. Je to moc hezké, když lidé takto reagují na hudbu a já to vážně oceňuji.

  Máš dvě krásné tetování…
  – Děkuji, stále ještě nejsou dodělané, ještě se na nich pracuje a úprav bude ještě víc a víc!
  Emma Hewitt Most
  Mají nějaký speciální význam?
  – Všechno je to o změnách. Jedno je ciferník ukazující čas “11:11” a druhé je třešňový květ. Obojí symbolizuje to, že se všechno neustále mění a nic není napořád, čehož se držím a tak mám k této symbolice blízko.

  Poslední otázka, co aktuálně připravuješ a plánuješ?
  – V tuto chvíli píšu, nahrávám a pracuju na dalších kolaboracích v jiném stylu než je trance. Také pracuji na novém EP a albu, takže mě čeká více psaní a méně vystupování.

  Záznam původního rozhovoru s Emmou Hewitt je k dispozici v audio podobě zde (otázky pokládal Vratislav Šálek):

  V rozhovoru jsou použity fotky, které pořídil Tomáš Kopecký.

  Napsat komentář

  Informace

  24. 03. 2014, 20:13


 • Nejnovější příspěvky

 •