• Rozhovor s kapelou Mistake

  Moravská trojka ve složení Marek Švanda, David Šenkeřík a Petr Huser, známá jako kapela Mistake vydává svou novou desku Malby, která bude jejich česky zpívaným debutem. My jsme jich při té příležitosti pro Vás vyzpovídali.

  Jak dlouho se už kapela Mistake pohybuje na české hudební scéně?

  Na české scéně, se aktivně pohybujeme přes 4 roky.

  Máte nějaké domácí či zahraniční vzory, které výrazně ovlivnili vaši tvorbu?

  Vzorů máme spoustu. Jak českých tak zahraničních. Každý z nás má navíc trochu jiný hudební vkus. Ze zahraničních kapel můžeme zmínit například Nirvanu, Oasis, The Subways, Billy Talent nebo Placebo. Z českých určitě Vypsanou Fixu, Kryštof, Imodium, Charlie Straight. Nechceme a ani nejsme zastánci nějakého napodobování toho či toho. Chceme hrát náš vlastní styl a mít svůj vlastní sound, který se nám líbí a který nás baví. A tak to taky děláme.

  Pro vaši novou desku Malby jste se rozhodli pro razantní změnu, obsahuje pouze české skladby, co vás vedlo k tomuto rozhodnutí?

  Nápad začít s češtinou přišel v roce 2012 o vánocích. Nějak jsme začali ztrácet vizi, co a jak dělat dál. A čeština byla dost zásadní změna, která nám mohla určit další směřování kapely. Byl to sice trochu risk, ale nejsme zatím žádná mega kapela, co by tímhle krokem mohla něco zásadního ztratit. Proto jsme do toho šli a dnes můžeme říct, že to byl opravdu krok tím správným směrem a jsme rádi, že se nám podařil. Aspoň podle reakcí fanoušků i kamarádů muzikantů, se kterými jsme to také diskutovali.

  Máte v plánu novou desku i pokřtít?

  To samozřejmé v plánu máme. Ale ještě neřekneme kdy, kde, co a jak. Vymýšlíme různé věci a možná křestů uděláme i víc, ve víc městech. To ale dost záleží na dalších okolnostech a prostě uvidíme. Určitě ale křest bude a my se určitě včas ozveme.

  Plánujete s novou deskou i nějaké turné?

  No.. naplánovat pro naši kapelu nějaké turné, například ve smyslu 20 koncertů za 2 měsíce, by bylo asi dost těžké. Přeci jen ještě nejsme na takové úrovni jako třeba Mandrage. Proto pojedeme jednotlivé koncerty po různých místech, kam víme, že fanoušci přijdou. Ale nazývat turné třeba 4 koncertů po sobě jako turné nám přijde jako blbost.

  V předešlých letech jste absolvovali několik letních festivalů po celé ČR, máte podobný program i na letošní léto?

  Program na letošní léto zatím připravujeme a uvidíme, kam se podíváme. Nějaké festivaly už jsou v jednání, ale nechci předbíhat ani nic zakřiknout.

  Děkujeme za rozhovor a zdravíme čtenáře Nejhudby.cz. J

  Napsat komentář

  Informace

  13. 01. 2014, 15:26


 • Nejnovější příspěvky

 •