• Rozhovor s Patrikem Leškem

  Český youtube talent, který je na naší scéně přes dva roky pomalu přesahuje hranice virtuálních sítí díky svému umu. Jeho videa sdílela i velká jména cz/sk hudební scény. Namátkou Ego a Ben Cristovao. Jo a nepleťte si ho s jedním mladým slovákem, který se před pár lety proslavil ve slovenské verzi Talentu krkáním. Patrik Leško alias “Piano Boy” z Hradce Králové má totiž mnohem větší talent. Pokud chcete vědět, kam směřuje cesta Patrika Leška po škole a chce se hudbě poté věnovat naplno?  Čtěte rozhovor a dozvíte se nejen to!

   

  Ahoj Patriku! Stačí ti jeden poslech a dokážeš zahrát i ty nejtěžší melodie. Jaká byla vůbec první písnička, kterou si převedl do piánové podoby? 

  Ahoj, tak na úvod bych chtěl podotknout, že nejtěžší skladby, což jsou pro mě Bach, Beethoven a další zahrát nedokáži. Ale první piano cover, který jsem nahrál veřejně byl asi od Support Lesbiens – 1.máj, ale úplně prví cover, který jsem snad jen poslal pár lidem byla skladba Nightwish – Nemo.

  Máš za sebou dva roky tvůrčí práce. Jaký song byl pro tebe za tu dobu nejtěžší?

  Nedokážu napsat, která byla nejtěžší, každá z nich byla něčím těžká, něčím lehká. Ale nejvíc jsem si dal práci s celým albumem “23” od Strapa.

  Začínáš produkovat hudbu i dalším lidem. Kde všude můžeme slyšet tvoje beaty?

  Tak bohužel už neprodukuji hudbu lidem, už mám vlastní uskupení a do ní zveme různé lidi. Ale jedinému, komu budu pořád tvořit je můj bratranec a crew BK CITY, do které taky patří.

  Jaké jsou tvé plány do budoucna? 

  Dokončit gympl a pak někam na vysokou. Poté se věnovat nějakému právnickému oboru. Ohledně hudby asi nic nového, pořád hrát na piano.

  Dá se to všechno zvládat se školou?

  Prvák a druhák, což byli moje začátky, jsem na školu kašlal a měl jsem čtyřky na vysvědčení. Ale přes tyto prázdniny jsem si uvědomil spoustu věcí a zjistil jsem, že se to dá zvládat. Sice mám co dohánět za ty promarněné 2 školní roky, ale na to, že jsem na jedné z nejtěžších gymnázií u nás, se to zvládá na pohodu.

  Kde všude o tobě můžou najít fans info a jaké jsou tvé profily na youtube? Díky za rozhovor!  

  Informace o mé hudební cestě můžou najít na Facebookové stránce “Patrik Leško – pianoboy” a pak také na Youtube kanálu “Patrik Leško Official”.

  Já moc děkuji za tento rozhovor, chci popřát Všem krásný zbytek roku, mnoho úspěchů, úsměvů, málo smutku. Děkuji Všem, kteří při mě stáli a stojí a neodsuzují aniž by mě znali. A děkuji i Tobě. Pěkný večer.

  Napsat komentář

  Informace

  11. 12. 2012, 20:54


 • Nejnovější příspěvky

 •