• Rozhovor s rapperkou a semifinalistkou ČSMT SharkAsS!

  Pro mnoho dívek vzor, pro některé kluky obdiv, semifinalistka v show Česko Slovensko Má Talent (dále někdy už jen ČSMT) – dívka, která v letech bez občanky porazila ve freestylu Strapa a za sebou  má desítky písní a před sebou ještě jednu velkou výzvu – album. Řeč není o nikom jiném než o studentce gymnázia, ale především rapperce, textařce a zpěvačceSharkAsS.

  Kdo že vlastně je?

  SharkAsS je studentka gymnázia, pochází z Prahy, věnuje se rapu a hip-hopu a do podvědomí lidí se dostala po vítězství Battle night 11 a především po vystoupení v show ČSMT, kam se probojovala společně s Reppym až do semifinále. Svou hudební hip-hopovou dráhu započala ve 13 letech, která vyplynula z psaní básní. Zpočátku, jako mnoho interpretů, začínala na Bandzone.cz. Za sebou má vystoupení na mnoha freestylových akcích a klubech. Její jméno a hlas figuroval už i v mnoha rádiích. Je brána za českou freestylovou špičku a na internetu existuje mnoho jejich fanklubů.

  Čím oslovila mě?

  Svou drzostí, upřímností, odhodláním, odvahou. Většina lidí, kteří ji napíší na zeď její fanouškovské stránky, se dočká odpovědi a v komentářích u jakéhokoli jejího příspěvku stejně tak. Nad nikoho se nepovyšuje a ke všem se chová jako k sobě rovným. V neposlední řadě také její tvorbou, která je obsahově ve většině na daleko vyšší úrovni, než československý rappový průměr. O improvizaci, kterou musí předvést na nesčetných akcích ani nemluvě.

   

  Na tuto otázku musíš odpovídat opravdu často, ale čtenáře Nejhudby.cz určitě zajímá, a tak se zeptám – proč zrovna „SharkAsS“?

  Vymýšleli jsme s bratrancem vtipnou přezdívku, myslím, že tohle účel splnilo, dobře se to dá zapamatovat a snad každý ví, z jakého jména to vzniklo 🙂 (křestní jméno Šárka pozn.red.)

  Proč si myslíš, že tvoření rapu je převážně klučičí záležitost?

  Nemyslím si to já, nýbrž většina okolí. Je to dáno smýšlením společnosti, ačkoliv to nemusí být pravda. Hodně lidí si vytváří vlastní názor podle společnosti a to já nedělám, ačkoliv jsem možná dříve mluvila jinak. Nicki Minaj je jasný příklad toho, že i rapující holka může patřit mezi nejvyhledávanější interprety na světě. Bohužel v České republice jsme pozadu a holčičí hip hop tu není na takové úrovni jako tam, tudíž se vlastně není čemu divit, že ten názor na tohle je často takový.

  Je jen málo freestylů, kde bys dle mého neměla vyhrát. Zároveň taky skládáš písně, a tak se nabízí otázka, na kterou bude jistě těžká odpověď – freestyle, nebo skládání písní – rap?

  Díky moc, jsem ráda, že si tohle myslíš. To je těžký. Ale do budoucna se více hodí nejspíš to skládání písní, ačkoliv s freestylem rozhodně nepřestanu, ten je prostě na akce ideální a nechci toho nechat 🙂

  Během své kariéry se pohybuješ převážně mezi muži. Jaké to má výhody a nevýhody a jak případně kluci snášejí porážku od Tebe?

  Kluci jsou pro prožívání hip hopu podle mě lepší společnost, holky tomu tolik nerozumí, i když zase nejsou tolik zaujaté. Je to lepší pro mě, protože jsem mezi lidmi, co chtějí být nejlepší, co chtějí vyhrát a jsou náruživí. Holky takové většinou nejsou a já mám ráda tyhle výzvy 🙂

  O působení mezi muži: “Je to lepší pro mě, protože jsem mezi lidmi, co chtějí být nejlepší, co chtějí vyhrát a jsou náruživí… a já mám ráda tyhle výzvy”

   

  Stojíš bez občanky s mikrofonem v ruce na pódiu ve finále Battle Nightu 11. Zkus se vrátit zpátky do momentů po vyhraném finále, kdy jsi porazila všechny své starší, daleko známější protivníky – jaký to byl pocit, nebo Ti trvalo ještě dlouho, než si to dokázala vstřebat?

  No bylo to zvláštní, tolik už to před očima nemám, ale spíš jsem nechápala no. Ten večer proběhl jinak, než jsem předpokládala. Netrvalo mi to dlouho vstřebat, ale setkala jsem se s prvními “haters” a kupou falešných přátel, obrovská zkušenost. Tehdy jsem prý trochu zpyšněla, jsem ráda, že už mám tyhle doby “sebeobjevování” narozdíl od mnoha českých rapperů za sebou, hold pro mě není ukazatel kvality vysoké ego 🙂

  Chtěla si tím také ukázat, že nic není nemožné, a že stačí jít za svým snem a vydržet?

  Upřímně, tohle mi trochu připomíná z češtiny “Co tím chtěl autor říci?” 😀 Chtěl tím třeba říct něco jiného nebo vůbec nic, ale my si to vykládáme jinak. Upřímně jsem nad tímhle tehdy vůbec nepřemýšlela a bylo to čistě spontánní:)

  Ačkoliv by to bylo hezké, tolik moudrosti jsem tehdy nepobrala. Nevím, jestli to platí u všeho, nejsem si jistá. Podle mě na to musí být člověk připraven a musí mu to být alespoň z části předurčeno, jedná-li se o něco velkého. Ale myslím, že ty menší sny se splní každému, bude-li chtít, Ježíšek je štědrý nejen o Vánocích 🙂

  Když se ohlídneš na tu holku z Battle Nightu 11 a na nynější studentku gymnázia, jaké rozdíly mezi němi shledáváš?

  Jsem poměrně rozumnější a začala jsem nad sebou více přemýšlet. Každopádně dřív jsem měla více kamarádů, víc jsem lítala venku, a byla jsem víc sama sebou. Viděla jsem ty věci jinak a byla jsem naivní a nezkušená, ještě se mám ale co učit. Kašlala jsem na školu znatelně více a líbil se mi každou chvíli jinej kluk 😀

  Gympl jsem tehdy studovala taky, ale jinej a paradoxně těžší, pak jsme se přestěhovali, tak jsem ho změnila. Vyprávěla bych asi hodiny. Samozřejmě mám více fanoušků a konečně jsem se ukázala lidem.

  Na pódiu ze sebe sypeš slova většinou s uvolněným výrazem a úsměvem na tváři. Co se mezitím děje v Šarčině hlavě?

  Čistě se soustředím na to, co dělám. Nemám žádnou trému a jsem sebejistá a energická a drzá. Je to čistě přirozený.

  K freestyle rapu bezesporu patří uvolňenost, velká slovní zásoba a hlavně pohotovost – všechny tyto vlastnosti se přidávají často i moderátorům. Byla bys schopna odmoderovat nějakou větší akci?

  Myslím, že určitě:) Už jsem párkrát moderovala. Myslím, že bych byla dost dobrá, možná bych o tom měla uvažovat do budoucna, bavilo by mě to. Celkově mě prostě baví to mluvení všemi způsoby:)

  Česko Slovensko má talent – co se Ti vybaví jako první, která slova Tě napadají?

  Co mě napadlo: Reppy, výhra, smlouva, Bílá, publikum, divadlo, televize

  “Co mě napadlo, když se řekne ČSMT: Reppy, výhra, smlouva, Bílá, publikum, divadlo, televize”

  Jak se ti změnil život po show Česko Slovensko má talent? Bezesporu ti tato show přineslo mnoho fanoušků a obdivovatelů…

  Chtěla jsem, aby se změnil, ale nezměnil se skoro nijak. Možná mám více fanoušků a poznají mě občas na ulici + mám nějakou propagaci do klubů, na konference apod. a rozhodla jsem se, že se tím budu živit a jak se to povede, to je zatím ve hvězdách 😀

  Kterého z porotců show ČSMT sis nejvíce oblíbila?

  Asi tu Lucku, je příjemná a je mi nejblíže.

  Pokračujete po show s Reppym ČSMT stále někdy jako duo? Chystáte nějakou společnou náhrávku/album?

  Bohužel nepokračujeme vyjma pár vystoupení. Nejsou v tom osobní důvody. Nechystáme ani písničku, ani album, to udělám sama. Ráda bych něco udělala společně, ale nejde to, alespoň momentálně.

  Rád bych se jemně dotknul i témata politiky a myšlení lidí. Rappeři jsou známí tím, že své názory volně vypouštějí ven. Jak si ty spokojená s našim budoucím prezidentem a vůbec s myšlením lidí v České republice?

  Nemyslím si, že to byla zrovna ideální volba, ale třeba se mýlím. Lid rozhodl. Pan Zeman mi není názorově, svojí miulostí ani povahově blízký, ale je to prezident a já to tedy respektuji. Většina lidí s tím souhlasí, dostala možnost se vyjádřit a tohle je výsledek. Já nejsem prezidentka narozdíl od některých lidí, co si to o sobě asi myslí, a protestují. Nelíbí se mi, že mám ve svém okolí, které většinou fandilo panu Schwarzenbergovi, lidi, co to svým urážením pana Zemana opravdu ošklivě přehání. Je vidět, že si něčím podobným neprošli.

  „Pan Zeman mi není názorově, svojí minulostí ani povahově blízký, ale je to prezident a já to tedy respektuji”

  Píseň „Věřím v nás“, kde jste vytvořili krásné spojení rapu a zpěvu, nebo „Zakletá princezna“ – tyhle všechny písně a mnoho dalších zní jak přerýmovaná kniha – kde bereš hlavní inspiraci na tvorbu takovýchto písní?

  Díky, to je moc hezký, že se to líbí. ” Věřím v nás” je čistě ze života podle pravdy, Zakletá princezna tak původně psaná nebyla, ale vidím se v tom. Nejspíš bych mohla takových písniček psát více.

  V rozhovoru pro All TV jsi odpověděla na otázku „Už víš, jakým směrem se vydáš, nebo se budeš striktně držet toho rapu?“ „…uvidíme časem, ale spíš to bude asi nějakej ten pop…“ „…hip-hop už mě nějak přestává bavit“. Sdílíš stále stejný názor?

  Nechám to na beatu, nebudu to rozlišovat, to bude asi nejlepší 🙂

  Na čem v současnosti pracuješ?

  Pracuju na novém videoklipu a písničkách. Přidala jsem k tomu profesionálnější přístup, tak už to snad bude pořádná práce.

  Do tvé blízké i Tvé vzdálené budoucnosti Ti přeji mnoho štěstí, mnoho fanoušků, sponzory a vůbec partnery, kteří Ti pomohou rozvíjet svůj talent. Je tady ještě něco, co by si chtěl vzkázat svým fanouškům a čtenářům Nejhudby?

  Děkuju za všechny lidi, kteří mě berou takovou, jaká jsem, se všemi chybami i klady a že mi pomáhají splnit si sen. Děkuju za všechny krásné komentáře i ty špatné. Jsem ráda, že jsem vidět. Krásné dny Vám všem. Budu ráda, když si mě přidáte na Facebooku na Rapperka SharkaSs, kde brzy objevíte nová díla.

  FacebookRapperka SharkAsS
  Bandzone – Rapperka SharkAsS
  YouTubeSharkAsS

  (Rozhovor byl autorizován) 

  Napsat komentář

  Komentáře

  1. Profilový obrázek

   sandra

   Leden 3, 2016 v 12:32 pm

   ahojky sarko si fajn raperka sem tvoje faninka muzu se te zeptat kolik stoji listek na tebe a kde budes vystupovat

   Odpovědět

  Informace

  09. 02. 2013, 20:45


 • Nejnovější příspěvky

 •