• Scooter, 13.11.2015 (Malá sportovní hala, Praha)

  Dne 13. listopadu 2015 zažila pražská Incheba Arena divokou show německé dance/trance skupiny Scooter, která se na hudebním trhu pohybuje přes 20 let a její jméno zná v dnešní době skoro každý napříč generacemi. Její členové se sice pozměnili, avšak hlavní showman a tvář skupiny, H.P. Baxxter, je stálým nevyčerpatelným tahounem. Naposledy se Scooteři v Praze objevili před osmi lety a i proto se koncertu tohoto legendárního fenoménu, který zásadně ovlivnil hudební průmysl, rozhodl redaktor Tomáš zúčastnit.

  Předskokanem na akci byl Michal Krčmář, někdejší moderátor Dance Radia, který uváděl například i hitparádu Factory TOP 40, známější pod přízviskem Mikael Van Dikeen. Hned po něm vystoupil Václav Votava aka Dj Basslicker, stálice rádia Kiss Jižní Čechy. Ten mě překvapil vcelku posluchatelným setem, který se skládal ze singlů nejrůznějších hudebních žánrů. Zazněl například legendární hit “Adagio For Strings” tehdy trancového dje Tiesta. Dalšími hitovkami, které se snažily (ač marně, dle mého pozorování) rozhýbat naplněný parket, byl “Sandstorm” od finského producenta Darude, track “It’s Like That” od RUN DMC, a nebo známé “Played-A Live” od projektu Safri Duo. Po jeho setu, v průběhu demontace dj pultu, zazněla snůška aktuálních EDM “odpadových” hitů, které můžete dnes jednoznačně potkat na kdejaké diskotéce.

  Hned co se na pódiu objevili klávesisti Michael Simon a Phil Speiser, vykročil taktéž za ohlušujícího aplausu frontman H.P.Baxxter. V úvodu zahráli novinkový track “Riot”. Po něm přišly na řadu lety uleželé hitovky jako One (Always Hardcore) z roku 2004, nebo novější “J’adore Hardcore” z roku 2009.

  Své fanoušky taktéž potěšili songem “Ramp! (The Logical Song)”, a klasikou z roku 1998 “How Much Is The Fish?” Show měla výbornou podporu pyrotechnických efektů. Do takové atmosféry zazněl klidový hit s japonským zpěvem “Chopstick”. A zřejmě ten nejhorší track večera – uvrzaná šílenost s názvem “Bigroom Blitz”, ve spolupráci s Wiz Khalifou, jež zachraňuje částečně pouze oficiální videoklip, který je plný záběrů na dámské pozadí.

  Zpátky ke svým kořenům se skupina dostala trackem “Posse (I Need You On The Floor)” z roku 2001. Dupačka “Maria (I Like It Loud)” rozpumpovala všechny přítomné. Po tomto songu se všichni členové kapely beze slova odebrali do zákulisí.

  Po dvou minutách ticha se však vrátili na svá místa a zpěvák H.P. Baxxter držel v ruce svou elektronickou kytaru. Všichni z nás poznali, že nastává nejpikantnější část večera. Track “Fire!”, ač je z roku 1997, je stále party petardou jak má být. Následovala fanouškům taneční hudby zřejmě neznámější skladba “Hyper Hyper”, jejíž stáří je dnes úctyhodných 21 let.


  Tento nářež byl ukončen krátkým představením členů kapely a bez velkého poděkování skupina odešla. Otevřely se dveře z haly, na pódium přiskočili technici, znovu přemontovávající stage pro následující dj video party s djem Basslickerem, a to bylo vše. Tak jak rychle je to ve skutečnosti napsáno, tak to tak rychlé bylo i na akci.

  Hodnocení Tomáše Vyšinského: Na pražský koncert skupiny Scooter jsem se těšil, jelikož už od narození mě co chvíli provází jejich tvorba. Zároveň jsem si vždy přál vidět naživo frontmana H. P. Baxxtera a jejich úžasnou energickou show, která má očekávání naplnila. Vtipný byl fakt, kdy technici, starající se o vizuální efekty za vystupujícími, zřejmě omylem zobrazili logo tech-trance řezníka Simona Pattersona v hlavní části večera. Záměr? 🙂
  Z akce jsem odcházel mírně znepokojen, neboť konec mi nepřišel úmerný skupině takového formátu. Nicméně doufám, že zde opět toto trio brzy uvidíme.

  Napsat komentář

  Informace

  19. 11. 2015, 22:35


 • Nejnovější příspěvky

 •