• Serj Tankian předvede své Harakiri také v Česku

  Zpěvák, básník, autor, aktivista a skladatel Serj Tankian odjakživa dělal hudbu proto, aby jejím prostřednictvím mohl vyjádřit své myšlenky a pocity s takovou vášní a svědomím, kterým se může málokterý jeho vrstevník v dnešní době vyrovnat. Serj se jako arménský imigrant narozený v Libanonu a vyrůstající v Los Angeles od narození setkával s mnoha kulturami, idejemi a ideály.

  Svoje umění přiveze Serj Tankian také do Česka. Rozhodně u nás nebude poprvé, v Česku za svojí sólovou dráhu bude již potřetí. Serj Tankian v souvislosti s vydáním svého nového alba absolvuje Harakiri World Tour, v jehož rámci se představí pražskému publiku 24.října 2012 od 20:00 ve velkém sále pražské Lucerny. Vstupenky za 900,- Kč + poplatky budou k zakoupení od čtvrtka 19.července exkluzivně na stránkách www.serjtankian.com, od pátku 20.července pak v sítích Ticketpro a Ticketportal.

  Harakiri je název nového Serjova alba, které vyšlo 9.července na labelu Reprise Records/Serjical Strike a které je v České republice v distribuci díky Supraphonu. Jeho předešlé album Imperfect Harmonies z roku 2010 bylo jeho druhým sólovým albem a setkalo se s velice příznivým posluchačským i kritickým ohlasem. Serj, někdejší člen kapely System Of A Down, si produkoval všechna sólová alba sám – první Elect the Dead z roku 2007,druhé Imperfect Harmonies i novou desku Harakiri – ve svém domácím studio v Los Angeles. Zkusil trochu jiný přístup i způsob skládání. “Používal jsem Apple iPad jako nástroj na skládání. Navrhl jsem si tři věci, které se objeví na desce. Nový způsob skládání přináší nečekané výsledky,”říká Serj. Na albu se objevují i Serjovi spoluhráči z doprovodné kapely The F.C.C. – Dan Monti hraje na kytaru, Mario Pagliarulo na basovou kytaru a Troy Zeigler na bicí. Dan Monti také pomáhal s mícháním a plnil společně se Serjem povinnosti zvukového inženýra. Mastering měl na starost Vlado Meller (Metallica, Red Hot Chili Peppers, Kanye West).

  Napsat komentář

  Informace

  17. 07. 2012, 14:46


 • Nejnovější příspěvky

 •