• Thomas Coastline před Citadelou 21.10.2016: “Snažím se vždy burcovat publikum”

  Paul van Dyk přiletí do Ostravy poprvé v kariéře – co bys mu v krátkosti o Ostravě řekl / a, na co se má připravit?
  Ostrava byla vždy místem konání dobrých klubových párty i festivalů, ať už jde o jedinečné noci v klubu Fabric nebo např. skvělý festival Beats 4 Love či Colors of Ostrava. Spojení industriálních kulis, taneční hudby a rozmanitého publika dokázalo zdejším eventům vdechnout nezapomenutelnou atmosféru. Citadela přinese určitě další takový zážitek.

  Paul van Dyk měl velký pád z pódia a velké štěstí, že neochrnul. Co ty a burcování publika, skákání do davů a pozdravy fanoušků v předních řadách? Patří i tohle k práci Dje?
  Snažím se vždy burcovat publikum, pokud to jen trochu jde. Myslím si, že práce DJe je pobavit lidi a to nejen hudbou, ale i tím, že si párty užije společně s návštěvníky. Publikum není zvědavé na statistu hledícího upřeně dvě hodiny do mixážního pultu.
  Na druhou stranu, musí to být vyvážené. Jsou žánry, kde dnes převažují gesta, merchandise, vlajky apod. nad samotnou hudbou. To si myslím, že už je za pomyslnou hranicí. Taková vystoupení se spíše blíží ke skandování fanoušků na sportovním utkání nebo performance „tak trochu“ jiných umělců.

  Paul van Dyk bude mít support složený z Michael Burian, Lucca, Orbith, Thomas Coastline, Martin Gredner, Dj Beck – s kým by sis dal spontání back to back set, a proč?
  S Martinem Grednerem. Je to člověk, který se na své sety dobře připravuje a jehož hudba je mi nejbližší. Mám rád široké spektrum žánrů elektronické hudby. Jedním ze směrů je i zvuk stáje Anjunabeats, kterou obdivuji stejně tak jako Martin Gredner. Myslím, že bychom si v tomto sedli a navíc ta podívaná „Davida“ a „Goliáše“ za mixem by mohla být také zajímavá.

  Místo konání ostravské premiéry Paula van Dyka je zrekonstruovaná památkové chráněná budova Trojhalí Karolina. Co říkáš na tyto prostory?
  Už jednou jsem v těchto prostorách měl šanci vystupovat. Budova má krásný industriální nádech a dokáže tak zaujmout na první pohled. Věřím, že pohltí návštěvníky stejně tak jako kdysi mne.

  Jaký sound vezeš 21.10. do Ostravy a proč?
  Pokud vystupuji v první polovině večera, vozím s sebou většinou zvuk Coldharbour.
  Je to moje srdcovka. Hlavním důvodem je kombinace klubových beatů a tranceových melodií bez zbytečně dlouhých breakdownů, které by brzdily set. To vše zabaleno do příjemných 128 – 132BPM, což je ideální tempo na rozjezd večera a to zejména před hlavní hvězdou.

  Napsat komentář

  Informace

  08. 08. 2016, 21:07


 • Nejnovější příspěvky

 •