• Solarstone & Clare Stagg – Jewel

  Je to přibližně rok nazpátek, kdy irský producent Rich Mowatt vydal megaúspěšnou spolupráci s tehdy ještě neznámou anglickou vokalistkou Clare Stagg, jako jednu z prvních ochutnávek dokončovaného alba s názvem Pure. Singl se jmenoval “The Spell” a v následujících měsících se vryl do paměti všem trancovým příznicům, a to natolik, že se v mnoha výročních žebříčcích umístil na medailových pozicích jako nejlepší track roku 2012. Obdobně na tom bylo i ono album Pure, které přineslo do skomírající a stále komerčnější trancové scény nový dech. A právě druhý track v pořadí z tohoto velmi úspěšného loňského alba měl před nedávnem svůj release. Solarstone zde pokračuje ve spolupráci s Clare a jejím skvělým hlasem, ze kterých loni vytěžil obrovský úspěch. Jak tomu bude tentokrát? To se dočtete v naší recenzi!

   

   Solarstone & Clare Stagg – Jewel (Pure Mix) 9/10

  Loni rozjel Solarstone mimo jiné i velký projekt pod názvem “Pure Trance”, zahrnující velkolepou klubovou noc se jmény jako jsou Giuseppe Ottaviani, Orkidea, Protoculture, Max Graham a nebo Daniel Kandi. Dále vydal ke konci roku stejnojmennou kompilaci s tím nejlepším z trancové scény, a též rozjel i “výrobu” svých remixů s hlavičkou “Pure Mix”. A že jich bylo. Jeden z nich spáchal také na Jewel. Oproti utahanému original mixu s radio editem, které se nacházejí na albu Pure, je tahle verze o něco živější a svižnější. K hlasu Clare přidal Rich samozřejmě i svou úžasnou a neohratelnou “Puremixovou” melodii se svou typickou basovou linkou. V breakdownu dostává track příjemný nádech, a pohodový beat ukotvuje mé sympatie k této verzi tracku.

  Solarstone & Clare Stagg – Jewel (Daniel Kandi’s Emotive Mix) 6/10

  Není velkým překvapením, že dánský rodák Daniel Kandi podlehl produkci upliftu, stal se rovněž i Richovým parťákem. A to je dobře. Daniel totiž vyprodukoval upliftové podání singlu Jewel. Track sice přidal na BPM, ale něco tomu chybí. V breakdownu zní remix sice nadějně, po šťavnatém nájezdu jsou beaty trochu v pozadí, převládá opakující se melodie, nemluvě o instrumentální verzi remixu. Není to sice úplně špatné, ale ani to není kulervoucí párty bořič. Osobně si myslím, že od spolupráce dvojky Solarstone – Daniel Kandi můžeme očekávat ještě hodně dobrých věcí…

   

   Solarstone & Clare Stagg – Jewel (Deeper Sunrise Mix) 7,5/10

  Poslední verzi na singlu obstaral sám Solarstone, tentokrát v klidnějším Deeper Sunrise Mixu, kde vynikají především kouzelné vokály a příjemný klavír v breakdownu. Od této verze nečekejte nic jiného, než zavedení posluchače do epického světa trance music, kde je skutečně krásně. Deeper Sunrise Mix je velmi podobný Original mixu tracku, je ale oproti němu špetku melodičtější a lepší.

   

  Všechny verze na singlu:
  1. Solarstone & Clare Stagg – Jewel (Pure Mix)
  2. Solarstone & Clare Stagg – Jewel (Daniel Kandi’s Emotive Mix)
  3. Solarstone & Clare Stagg – Jewel (Deeper Sunrise Mix)
  4. Solarstone & Clare Stagg – Jewel (Pure Instrumental Mix)
  5. Solarstone & Clare Stagg – Jewel (Daniel Kandi’s Emotive Instrumental Mix)
  6. Solarstone & Clare Stagg – Jewel (Deeper Sunrise Instrumental Mix)
  7. Solarstone & Clare Stagg – Jewel (Pure Radio Edit)
  8. Solarstone & Clare Stagg – Jewel (Deeper Sunrise Radio Edit)


  Solarstone pokračuje ve vydávání svých úžasných počinů i nadále. Doufejme, že se tenhle mistr svého hudebního řemesla neztratí a i nadále se mu bude dařit přinejmenším tak, jako doposud. Jewel je lahůdkou pro milovníky trance music v atraktivním Pure Mixu, slabším upliftovém podání Daniela Kandiho a epickém Deeper Sunrise Mixu. Celkově hodnotíme za 7,5!

  Napsat komentář

  Informace

  17. 02. 2013, 21:12

  7/10


 • Nejnovější příspěvky

 •