• The Neighbourhood – I Love You

  Nejdřív si je krátce představíme. Jmenují se The Neighbourhood a jejich příchod na scénu byl poměrně.. neobvyklý. Žádné bližší informace, žádné fotografie ani příběhy o vzniku kapely. Jen jeden jediný song a to ‘Female Robbery’.

  Fanouškovská základna rostla a lidé nestačili žasnout. K identitě hudebníků nevedli žádné informace. Později – dnes už známý – bubeník Bryan Sammis pronesl: „Šlo hlavně o to, aby lidé v prvé řadě věnovali pozornost hudbě. Chtěli jsme aby naše hudba mluvila sama za sebe. Věci se stali tak přenasycené s osobnostmi hudebníků, které jsou středem pozornosti, když by to ve skutečnosti mělo být jen o hudbě.“ Dnes víme, že jsou z Kalifornie a kapelu tvoří pět členů a to Jessie Rutherford (zpěv), Jeremy Freedman (kytara), Zach Abels (kytara), Mikey Margott (baskytara), and Bryan Sammis (bicí). Kluci dnes už postují fotografie a novinky z turné a věci týkající se jejich životů. Rozhodně je už můžeme poznat o něco více. Jejich debutové album I Love You vyšlo 23. dubna 2013 a ještě pár dní před vydáním byla volně k poslechu na jejich Soundcloud profilu. Před tím stihli vydat EP I’m Sorry… a singl ‘Let It Go‘ z dalšího EP, tentokrát jen dvoutrackového I’m Sorry,.

  Co říct o desce? Je velmi působivá. Styl, který hrají je naprosto evokující kombinace rocku, indie a dokonce místy R&B. První skladba nese název ‘How‘ a zcela vás vtáhne do světa atmosférického rocku The Neighbourhood. Následuje ‘Afraid‘, o něco chytlavější než ta předchozí. Dokonce k němu existuje i videoklip, který vyšel dnes – 25. dubna 2013.

  Další song ‘Everybody’s Watching Me (Uh Oh)‘ je na desce jedním z těch, kteří mají charakter singlu. Následující songy ‘Sweater Weather‘ a ‘Let It Go‘ můžou už někteří znát z dřívější tvorby. Singly mají dohromady přes 2 miliony shlédnutí na youtube, kde většinu z nich stihly nasbírat už v době, kdy nikdo netušil kdo The Neighbourhood vůbec jsou nebo odkud pochází. Na řadě je ‘Alleyways‘, která má poměrně předvídatelný rytmus. Je to jedna z těch skladech, které jedou v podobném duchu jako například ‘Let It Go’. Ale neurazí. ‘W.D.Y.W.F.M.‘ je dalším songem plný citů, o něco temnější atmosféry a přináší několik slibných basových linek. Další song ‘Flawless‘ se drží velmi nízko ale uznávám obrovské zanícení. V pořádí 9. song nese název ‘Female Robbery‘, ten se objevil už na EP I’m Sorry… Bylo již řečeno, že jde o první singl kapely vůbec. Song se může místy stát poněkud.. hrůzu nahánějící ale melodie je pefektní.

  Songy ‘Staying Up‘ a ‘Float‘ uzavírají desku a už nejde o nic, co by vás mohlo bůhvíjak překvapit, až na působivý refrén u ‘Staying Up’.

  Někomu může připadat, že jejich tvorba je stále o tom samém a jen sotva přijdou s něčím novým, ale chtějí fanoušci skutečně něco jiného, než co tvoří The Neighbourhood nyní? Rozhodně ne. A zcela jistě jde o jednu z nejlepších indie rockových kapel současnosti. Desku si můžete poslechnout přes jejich Soundcloud profil například zde.

  Napsat komentář

  Informace

  25. 04. 2013, 20:03

  8/10


 • Nejnovější příspěvky

 •