• Tiesto – Club Life – Volume 2 Miami

  Tijs Michiel Verwest (Tiësto) se nejspíš rozhodl, že klasického alba se z jeho strany nedočkáme, a tak nám každý rok nadělí novou “kompilačku”. 23.4.2012 tak vychází druhá Club Life, tentokráte s podtitulem Miami. Tiësto prohlásil, že Miami je jedno z jeho neojblíbenějších měst na světě a touto kompilací tak chce všem lidem dopřát ten jeho pravý zvuk. Přidává, že Club Life 2 je plná tracků, které se stanou největšími hity letošního léta. Je tomu opravdu tak? Na to se teď pojďte podívat společně s námi.

  Uspěje Club Life 2 (dále už jen C.L. 2) stejně jako její předchůdce Club Life 1 – Las Vegas? Právě kladné ohlasy fanoušků na prví díl kompilace, pojmenované podle Tiestovy každotýdenní rádiové show, zapříčinily vznik pokračování v podobě C.L. 2. Dodám, že Club Life (rádiovou show) můžete poslouchat skrze Digitally Imported radio (najdete v iTunes) nebo na internetu na satelitním rádiu Sirius XM – kanál 52 Electric Area (zde se jedná o placenou službu).

  A nyní už k rozboru “alba”. Nalezneme na něm velkou spoustu Tiëstových počinů (nové tracky i remixy) a známé i neznámé tracky od známých i neznámých intepretů. Vše uzavírá tzv. “Continuous DJ mix”, ve kterém jsou všechny tracky seřazeny do setu (délka 1h 14min). Když se podíváte na tracklist, zjistíte, že minimálně Axwellův remix na In My Mind nebo Tiëstovo Maximal Crazy znáte. Pojďme si teď projet C.L. 2 track po tracku a podroběji si ho zhodnotit.

  1. Tiësto – Chasing Summers (Miami) (Original Mix) (128 BPM) (9,5/10)

  Zpočátku nádherný, pozvolný rozjezd, který přejde v pořádný progressive house, při němž si poskočíte i vy. 🙂 Vynikající melodie jak rozjezdová, tak hlavní, perfektní stavba tracku. Tomuhle já říkám úvodní singl kompilačky jak má být! Chasing Summers jsou pro mne jedním z vrcholů alba. Začíná nám to velmi dobře, tak se pojďme podívat dál, zda se nám to nezkazí.

  1. Tiësto & Wolfgang Gartner – We Own The Night (feat. Luciana) (Original Mix) (130 BPM) (8/10)

  Co jiného než pořádnou progresivní jízdu bychom mohli očekávat od Wolfganga Gartnera. A nezklamal! Ve spojení s Tiëstem a vokálistkou Lucianou pro nás stvořili neskutečný masakr, jehož main “synťák” (mně znějící jako nějaká podivná trumpetka) 🙂 boří domy. Kazí mi to ten vokál, je to něco mezi řevem a kvákáním. Vylepšuje beat a luxusní bass. V návaznosti na Chasing Summers je to super.

  1. Tiësto – What Can We Do (A Deeper Love) (feat. Anastacia) (Third Party remix) (128 BPM) (5/10)

  Originál tohoto tracku považuji za jednu z nejhorších věcí, které Tiësto kdy vyprodukoval (Ten má ode mne tak 2/10). Anastacia jako vokálistka! Proboha, ten zpěv je úděsný! “Třetí parta” si s tím však trošku pohrála, a přestože tam ten hrůzný zpěv stále zní v pozadí, je možno jejich remix hodnotit kladněji než originál. Přesto je tento track asi nejslabším článkem alba.

  1. Baggi Begovic – If A Lie Was Love (Baggi Begovic KNAL remix) (feat. Josie Cotton) (128 BPM) (6,5/10)

  Pro mne neznámý producent Baggi Begovic přidal na C.L. 2 remix na svůj vlastní track s vokálistkou Josie Cotton. Jedná se o průměrný housík s nic moc vokálem. Do kontextu kompilace zapadne poměrně dobře. Pohodová melodie, ale nijak nezaujme. Poslechnul jsem si i originál a musím dodat, že tento remix je o něco lepší…

  1. Gotye – Somebody That I Used To Know (feat. Kimbra) (Tiësto remix) (129 BPM) (8,5/10)

  Veleznámý Gotye a jeho nejhranější song v rádiích. A co s ním udělal pan Tiësto? Jednoduše ho “přebeatoval”! Zbytek tracku je hezký, melodie zní téměř jako originál, ale ten beat se vám přejí. Trošku mi vadí, že zpěv Gotyeho i Kimbry se za melodií ztrácí v pozadí. Dávám to za vinu tomu, že Tijsovi šlo hlavně o melodii a zpěv je jen bonus, který určuje, že se jedná o remix.

  1. Coldplay – Paradise (Tiësto remix) (130 BPM) (7,5/10)

  Paradise od Coldplayů obletěl svět a dodnes je slyšet z většiny rádií. Je to track, který remixoval snad každý, a tudíž je jasné, že ani Tiësto nemohl chybět. A docela se mu to vydařilo. Zachoval původní zpěv a přidal housovou-proghousovou melodii podpořenou úderným beatem. Nenadchne, ani neurazí. Pro mne osobně je remix od Fedde le Granda lepší, ne-li nejlepší, co se Paradise remixů týče.

  1. Sultan & Ned Shepard – Walls (feat. Quilla) (Original Mix) (128 BPM) (8/10)

  Další pro mne neznámé producentské duo Sultan & Ned Shepard přispělo na C.L. 2 svým trackem s vokálistkou Quillou. Jedná se o pohodový housík, s nic moc vokálem, ale dobrou melodií a typickým housovým beatem. Podle mne lepší track než Baggi Begovicův – If A Lie Was Love. Na tento bych si s chutí trsnul. 🙂

  1. The Naked & Famous – Young Blood (Tiësto & Hardwell remix) (128 BPM) (6/10)

  Pro mne naprosté zklamání! Od této kombinace jsem po megahitu Zero 76 očekával něco mnohem lepšího. Předělávka nudného Indie dance tracku opravdu není party hit. Vokál zní jako mňoukání a melodie je naprosto průměrný house, který dnes tvoří kdekdo. Doufám, že do příště se Tijs s Robertem polepší. 🙂 Na druhou stranu se jedná o letní pohodičkový track, který normální posluchače jistě nadchne a v létě ho zaručeně uslyšíte na všech větších akcích.

  1. John Dahlbäck – Life (Original Mix) (128 BPM) (9/10)

  Konečně pořádný party track! Švédský housový mág John Dahlbäck ví, jak produkovat ten nejlepší house. Nejedná se o žádnou progresivní jízdu, ale Life se rozhodně na žádné akci neztratí. Supr melodie vás bude bavit od začátku do konce a hluboký housový beat vás donutí si alespoň podupávat do rytmu. #party

  1. John de Sohn – Long Time (feat. Andreas Moe) (Original Mix) (128 BPM) (7/10)

  Tento track, od pro mě dalšího neznámého producenta Johna de Sohna, mi neskutečně připomíná nějakou rádiovku. Nutno dodat, že dobrou rádiovku. Long Time určitě do C.L. 2, kompilace plné housu, zapadne a v davu se neztratí. Vokál nic moc, celkově takový kousek nad průměr.

  1. Ivan Gough & Feenixpawl – In My Mind (feat. Georgi Kay) (Axwell remix) (128 BPM) (8,5/10)

  Kdo by neznal! Axwellův remix na In My Mind, který je dnes slyšet snad ze všech stran. Dokonce jsem ho slyšel i v ASOTu 550! Jeden z nejpopulárnějších housových tracků současnosti na C.L.2 prostě nemohl chybět! Mně se celkem líbí a zatím se mi ještě neoposlouchal. Uvidíme, jak dlouho bude trvat, než ho začnu nesnášet stejně jako ohrané Levels.

  1. Avesta – Arena (Original Mix) (128 BPM) (8,5/10)

  Další party track! Avesta a jejich Arena jsou nám známí už několik měsíců (vyšlo na konci února skrze Musical Freedom rec.). Má suprovní melodii a tempo tohoto tracku, určované pořádným housovým beatem,  nenechá nikoho vydechnout. Konečně se nám C.L. 2 začíná trochu rozjíždět. Po těch pomalých housovkách příchazí více progresivní jízda a máme se ještě na co těšit.

  1. Afrojack – Can´t Stop Me Now (feat. Shermanology) (Tiësto remix) (128 BPM) (8/10)

  Tiësto podle mne tento známý Afrojackův hit se zpěváckým triem, které si říká Shermanology, o něco vylepšil a dodal mu nádech progressive housu. Úderný beat a electro-proghousová melodie vás jistě roztančí. Jak jsem řekl, C.L. 2 se nám konečně rozjela v pořádný masakr a přicházející tracky vytáhnou na parket téměř každého…

  1. Tiësto & Swanky Tunes – Make Some Noise (feat. Ben McInerney of New Navy) (Original Mix) (126 BPM) (9/10)

  A C.L. 2 nabírá na obrátkách. Další Tiëstův track, tentokráte ve spolupráci s ruským housovým triem Swanky Tunes a vokálistou Benem McInerneyem, je úžasný. Vokál mi ho nijak nekazí, ba naopak, a úderný progressive beat s vynikající melodií roztančí každého. Věřím, že právě tento počin se stane oním letním hitem, o kterém Tijs mluvil při vydání C.L. 2.

  1. Tiësto – Maximal Crazy (Original Mix) (130 BPM) (9,5/10)

  A přichází to nejlepší! Jeden z nejúžasnějších tracků, co jsem kdy slyšel, je předposledním singlem C.L. 2 a výborně nám téměř zakončuje progresivní jízdu celého setu. Úchvatná melodie, pořádný beat a celé podkresleno zvláštním tónem, který Maximal Crazy dává nádech mírně retro tracku. Sám se divím, proč jsem nedal hodnocení 10/10, ale něco mi říká, že ne, že plný počet si zalouží jen ty nejlepší singly z nejlepších. 🙂

  1. Tiësto – Las Vegas (Moska remix) (130 BPM) (8/10)

  A C.L. 2 uzavírá track, který minulou C.L. 1 – Las Vegas otevíral. Tiëstův singl Las Vegas zde však nalezneme v remixu od Mosky, pro mě dalšího neznámého producenta. Jeho remix je perfektním uzavřením smršti, kterou nám C.L. 2 set v posledních 4-5 singlech nadělil. Zpočátku nás trošku uklidní a uvolní, ale to jen proto, aby nás za malou chvíli nechal opět skákat do vzduchu s rukama nad hlavou za zvuku neskutečného elektra, které se mi, nutno dodat, poměrně líbí.

  Video k Las Vegas (Moska Remix) přidáno dne 28.4.2012. Přeji příjemný poslech.

  Závěrem tedy mohu říci, že Tiëstova kompilačka Club Life – Volume Two Miami je sbírkou převážně kvalitních housových a proghousových počinů a odnáší si tak ode mne 8/10. Některé tracky mne sice příliš nezaujaly, ale některé pecky bych mohl poslouchat stále dokola (Chasing Summers, Maximal Crazy…). Osobně bych byl radši, kdyby nám Tijs nadělil klasické album a kompilačky vydával jen příležitostně, protože si můžete všimnout, že nejkladněji hodnotím právě jeho tracky. Nejde zde o žádné protekční hodnocení, jsem fanouškem party progressive house tracků, a to je to, co Tiësto právě teď nejvíce tvoří. Na těch kompilačkách mi to vždy trošku kazí nešťastný výběr ostatních singlů.

  Co se týče přiložených videí musím dodat jednu drobnou poznámku. Všude, kde to šlo, jsem přidával videa z oficiálních zdrojů (tiëstoofficial, musicalfreedomrecs). U tracků, které na You Tube nebyly oficiálně nahrány, jsem použil You Tube kanál TiëstoEcuador. Je to věrohodný kanál, mnou ověřený, a všechny tracky jsou přesné kopie originálů ve vysoké kvalitě.

  Pevně doufám, že se Tijs umoudří a co nejdříve nám nabídne klasické album plné pouze tracků jeho výroby, případně spoluprací. Věřím, že nejsem jediný, kdo by to uvítal s otevřenou náručí a vzhledem k počtu fanoušků, které Tiësto celosvětově má, by album určitě sklidilo velký úspěch. Pokud nám pan Verwest vyjde vstříc a placku vydá, určitě z mojí strany očekávejte recenzi… 🙂

  Pokud se vám většina tracků, zde prezentovaných a hodnocených, líbila, podpořte prosím Tiësta a všechny ostatní autory mající na kompilačce svůj singl a zakupte si Club Life – Volume Two Miami na iTunes.

  Pro zajímavost jsem požádal kolegu redaktora Patrika Hlavenku, aby přispěl svým hodnocením. Vyhověl mé žádosti a já tak s radostí pod svůj článek přidávám i jeho bodování.

  1. Tiësto – Chasing Summers (5/10)

  Příjemný track, ale nic originálního, zní to jako kombinace stylu Aviciiho a Hardwella. 

  2. Tiësto & Wolfgang Gartner – We Own the Night (feat. Luciana) (9/10)

  Tohle spojení se opravdu vydařilo! Wolfgang přidal svůj typický zvuk a výsledkem je jeden z nejzajímavějších dropů, který jsem za poslední dobu slyšel. Luciana přispěla svými uřvanými vokály, které mě od dob „Yeah Yeah“ ještě pořád dost baví.

  1. Tiësto feat. Anastacia – A Deeper Love (Third Party Remix) (6/10)

  Originál je asi to nejhorší, co Tijs kdy vydal. Third Party to naštěstí celkem zachránili a jsem rád, že na kompilaci dal Tiësto přednost jejich verzi před originálem.

  4. Baggi Begovic – If A Lie Was Love (feat. Jossie Cotton) [Baggi Begovic KNAL Mix] (8/10)

  Od Baggiho jsem zvyklý na trochu jiný styl hudby, ale i tenhle električtější kabátek mu svědčí. Stupňující drop s lehkým dubstepovým vrzáním ukazuje, že není omezen jenom na tech-house.

  1. Gotye feat. Kimbra – Somebody That I Used To Know (Tiësto Remix) (6/10)

  Remix k nejpopulárnějšímu popovému songu současnosti nezní vůbec špatně, ale když ho srovnám s remixy a bootlegy, které jsem slyšel předtím, něco tu prostě chybí.

  1. Coldplay – Paradise (Tiësto Remix) (7/10)

  Remix Fedde le Granda už mám celkem ohraný, ale tato verze je dle mě o něco slabší, ovšem pořád nadprůměrná a líbí se mi, jak si Tijs pohrál s vokály. Jediné, co mi vadí, je to, že první drop příjde z ničeho nic bez nějakého nájezdu a to zní dost odflákle.

  1. Sultan + Ned Shepard – Walls (feat. Quilla) (6/10)

  Klasický proggy house track, kterých jsou milióny. Nezní špatně, ale ani na něm není nic vyjímečného nebo zajímavého.

  1. The Naked and Famous – Young Blood (Tiësto & Hardwell Remix) (8/10)

  Druhá spolupráce Tiesta a Hardwella se opět povedla na výbornou! Líbí se mi ještě o něco víc, než „Zero 76“, i když podle poslechu byste asi nepoznali, že tento remix udělali zrovna Tijs a Robert.

  1. John Dalhbäck – Life (8,5/10)

  Když je u tracku jméno tohoto švéda, je to pokaždé záruka kvality. Nejinak je tomu u tracku „Life“, který už vyšel původně před několika měsíci.

  1. John De Sohnfeat. Andreas Moe – Long Time (7/10)

  O obou interpretech jsem nikdy předtím neslyšel, ale tahle spolupráce je povedený proggy house, který nad průměrem drží hlavně hodně kvalitní a zároveň chytlavé vokály.

  1. Ivan Gough & Feenixpawl – In My Mind (Axwell Mix) (10/10)

  Tenhle track je venku již od ledna a zatím letos nevyšel žádný lepší! Jelikož track samostatně vyšel u Axwellova „Axtone Records“, bylo už předem jasné, že se jedná o bombu.

  1. Avesta – Arena (5/10)

  Tento track také vyšel již před delší dobou a ze všech stran na něj slyším jen chválu. Není sice vůbec špatný, ale mě ničím příliš nezaujal.

  1. Afrojack & Shermanology – Can’t Stop Me (Tiësto Remix) (8,5/10)

  Orginál patří k mým nejoblíbenějším Afrojackovým trackům a Tiësto na něm zas tak moc nezměnil, a proto jsem spokojen i s jeho úpravou.

  1. Tiësto & Swanky Tunes – Make Some Noise (feat. Ben Mclnerney) (6/10)

  Od této kombinace jsem očekával trochu víc. Dočkali jsme se v podstatě další verze „Sending My Love“ od Swanky Tunes s R3habem.

  1. Tiësto – Maximal Crazy (9/10)

  Tenhle track zná už asi každý. Jasně, už se nevrátí hitovky typu „Traffic“ ale v tomhle počinu je jasně slyšet, že Tiësto pořád umí do svojí tvorby vložit neuvěřitelné množství energie a pokaždé, když někde zazní, jediné místo na parketě nezůstane volné.

  1. Tiësto – Las Vegas (Moska Remix) (6/10)

  Ze začátku poklidné intro a postupně se vyvine v elektro šílenost. Podle mě bych tenhle track docenil až po tom, co bych ho slyšel live.

  Výsledná hodnota Patrikova hodnocení se tak vyšplhala na 7,2/10 zaokrouhleno na 7/10.

  Napsat komentář

  Informace

  23. 04. 2012, 20:57

  8/10


 • Nejnovější příspěvky

 •