• Top 5 nejlepších skladeb ze soundtracku k Fifty Shades Darker

  Na film Fifty Shades Darker můžete mít názor jakýkoliv, co ale tvůrcům této soft sado masochistické podívané nejde rozhodně zazlívat, je soundtrack. Na ten se vždy u těchto komerčně megaúspěšných filmů seběhnou prakticky ty nejzajímavější jména, která jsou aktuálně v kurzu. To platí tentokrát na jedničku. Koho se podařilo filmařům přitáhnout do pozice zvukové kulisy? Pojďme se podívat na pět nejlepších skladeb, které jsou pro někoho asi podstatně lepší volba, než celý film.

  5. Corrine Bailey Rae – The Scientist

  Hned na úvod filmu Vás uvítá tato záležitost, kterou v originále zná asi úplně každý. Srdcervoucí skladba “The Scientist” zanechala jistě mnoho slz u nejednoho depresivního večeru a jde zcela jistě o jeden z největší hit, který od Coldplay přišel na svět. Nové podání od Corrine Bailey Rae je také docela ucházející, srovnání s originálem není úplně na místě, ten se dohnat nedá, ale jde o důstojnou předělávku.

  4. Nick Jonas & Nicki Minaj – Bom Bidi Bom

  Ex člen z Jonas Brothers a madam, která je umělejší, než celá továrna na výrobu Barbie. Že je to absurdní kombinace? Docela jo, ale funguje to. Lehce laškující skladba v sobě má erotický náboj a chytlavou melodii. Rozhodně dobrá volba.

  3. Halsey – Not Afraid Anymore

  Halsey už se nebojí, to je přesně informace, co se k filmu o rádoby SM praktikách hodí a pan Gray by byl jistě na Halsey moc hrdý. No, dost srandiček. Hvězda Halsey jde strmě vzhůru a touto skladbou jenom potvrdila, že právem. Klidná záležitost s úžasnou gradací potěší nejednoho příznivce kvalitního popu. Za nás krásná bronzová příčka.

  2. Sia – Helium

  Nevím, jak to máte vy, ale mě osobně Sia v posledních měsících doslova fascinuje. Jakýkoliv singl v posledních týdnech představí, tak má neskutečnou sílu a nápad, který její úžasný hlas vždy dokonale dobarví. Jasně, tohle helium Vám balónky na oslavě narozenin nenafoukne, ale budete z něj mít možná větší radost. Nutno podotknout, že Sia se v poslední době na soundtracky zaměřuje. Koncem loňského roku to byla třeba skvělá svižná věc “Never Give Up” k filmu Lion nebo dechberoucí balada “Angel by the Wings” k filmu The Eagle Huntress, což je asi jedna z nejlepších skladeb, co jsem v její tvorbě zaznamenal. Jen tak dál, Sio! A to to zpočátku vypadalo, že skončíš pouze jako nárazovka pro skladby Davida Guetty, ještěže se tak nestalo!

  1. Zayn & Taylor Swift – I Don’t Wanna Live Forever

  Nemá cenu si nic nalhávat. Ústřední melodie celého filmu si Vás podmaní. Ostatně už se tak určitě stalo a to se můžete tento film snažit sebevíc ignorovat. Zayn se svými podezřele vysokými tóny a Taylor se svou nalíčenou pastí na dalšího chlápka, kterého by mohla odkopnout hned jak se jí znelíbí, to je prostě kombinace, která zafungovala. Uvidíme, jestli bude fungovat i jinak a jestli má i Zayn doma nějaký ten bičík, aby se projevil. Prozatím po hudební stránce nezbývá než pochválit a připravit se na to, že tohle je ta skladba, kterou uslyšíte ještě alespoň půl roku do doby, než se Vám totálně zhnusí.

  Další pokračování této love story bude mít pokračování příští rok opět v únoru. Uvidíme, kdo zamaká na sountracku tentokrát a jestli zase půjde o slibný boj slušně působícího popu nebo ne. A která skladba je ta Vaše nejoblíbenější?

  Pokud máte účet na Spotify, celý soundtrack si můžete pustit zde:

  Napsat komentář

  Informace

  21. 02. 2017, 14:53


 • Nejnovější příspěvky

 •