• Trance Sanctuary presents Kearnage, 19. 11. 2016 (EGG London, Londýn)

  Poslední zastávka letošního světového turné labelu Kearnage byla v londýnském klubu EGG pod záštitou osvědčené značky Trance Sanctuary. V sobotu 19. listopadu byl v londýnské metropoli příjemný slunečný den, přímo ideální pro strávení večera na takovéto trancové akci, slibující výběr těch nejlepších jmen z labelu Kearnage, irského dje a producenta Bryana Kearneyho. Akce se stala týdny dopředu vyprodanou a bylo jasné, že klub bude praskat ve švech. Tři stage s následnou afterparty byly zárukou širokého výběru vystupujících skrze mnoho trance žánrů.

  Menno De Jong

  Na akci jsem vstoupil se svým doprovodem přibližně po půl šesté odpoledne, kdy se mixu ujímal Nizozemec Menno De Jong. Ten předvedl ve svém setu průřez příjemnou upliftovou tvorbou, a to nejen svojí. Zahrál například svou kolaboraci s producentem Adamem Ellisem se zpěvačkou Kate Louise Smith “Set To Sail”. Návštěvníky akce potěšil také trackem Ferryho Corstena a jeho oprášeného projektu Gouryella – “Anahera” v remixu Onovy.

  Giuseppe Ottaviani Live 2.0

  Jako další vystupující byl něco před sedmou večer italský hudební kouzelník Giuseppe Ottaviani, představující se ve své nové show Live 2.0. Jedná se o vylepšení jeho stávajícího živého vystupování dalšími prvky a živým hraním na syntezátory, díky kterým se z hraní nestává pouze pouštění singlů z CD nebo USB. Nutno podotknout, že set mě neskutečně bavil. Živě hrané pasáže byly sem tam obohaceny o netradiční prvky, které se ve skladbě nevyskytují, což dodává jedinečnosti vystoupení. Giuseppe, celý set usměvavý, hrál spoustu tracků z jeho nového alba “Alma”, které vyšlo v nedávné době. Zazněla kupříkladu “Aurora”. Jako perličku si v druhé polovině svého hraní připravil track “Slow Emotion 2”, což je vlastně zpomalený kříženec tech trance, progressive trance a v breakdownu i vynikajícího upliftu. Nechyběl ani jeho vlastní remix notoricky známého singlu od Paula van Dyka – “I Don’t Deserve You”.

  Bryan Kearney

  Po osmé hodině večerní na hlavní stage za mohutného ohlasu nakráčel otec labelu Kearnage, samotný Bryan Kearney.
  Jeho set byl složen z průřezu toho nejlepšího z labelu Kearnage,  jednalo se hlavně o uplifting trance kousky, těch tvrdších byl menší počet, než jsem očekával. Zazněl například track od HP Source – “Maverick”. Nemohla chybět ani Bryanova kolaborace s izraelskými producenty užívajícími pseudonym Vini Vici – “We Are Creators”. Zazněl také singl z roku 2013 – “Napalm Poet” od Adama Ellise. Jedním z posledních vokálových počinů Bryana je ten nazývající se “By My Side” s vokály Christiny Novelli, i ten byl zahrán. Zaslechnout jsme mohli také mashup tracku od Chakra – “Love Shines Through”. Slyšet jsme mohli i dělovku “Brainstorm” Sama Jonese. Jeho set zakočila velká klasika od Tillmanna Uhrmachera – “On The Run”. Velké díky bylo vyjádřené velkým potleskem.

  Will Atkinson

  Po “Kearňákovi” nastoupil na scénu glasgowský dj a producent Will Atkinson. Začal svůj set monotónnějším technem, proto jsem se jal osvěžit k baru a zamířil “na kukačku” na “Terrace stage”, kde hrál Shugz. Ke konci Willova setu jsem se vrátil, končil pohodovým upliftem. Akce končila o 15 minut dříve.

  Shugz

  Po příchodu na Terrace stage, kde právě masíroval svým výkonem další zástupce labelu Kearnage, Shugz, jsem se rozhodl na této stage chvíli pobýt. Shugz si neodpustil psy hitovku od Vini Vici přestrojených za projekt Sesto Sento – “Tic Toc” a ani obrovskou mordu jako The Prodigy – The Voodoo People v John Askew mixu. Shugz nás tu půl hodinu, co jsme ho slyšeli, hodně bavil.

   

  Afterparty

  Hlavní event byl vyprodaný a klub nezvládl náhlý nával lidí z parketu k šatnám. Stály se proto dlouhé fronty. Lidé se zakoupenou vstupenkou i na afterparty byli označnení stříbrným páskem a měli právo na to vstoupit i do prostor “Apothecary”, která byla součástí klubu, i když měla svůj vchod z druhé strany budovy. O půlnoci, kdy akce končila, již pršelo a bylo tedy mírně otravné stát v dešti a čekat další frontu na afterparty, která se na druhou stranu krátila mnohem rychleji. Při vstupu na akci dohrával lokální dj a začal hrát Menno de Jong a po něm i Will Rees, oba byli k mání už během hlavního eventu.

  Menno De Jong

  Během Menna jsem se svým doprovodem obsadil pohodlné sedačky, neboť síly z celého dne, a zejména mé taneční kreace při setu Bryana Kearneyho, mi již nedovolovaly běžné fungování. Menno hrál příjemný setík, opět ve stylu svého prvního setu z hlavní akce. Zaslechl jsem i jeho jarní počin “Ahimsa”.

  Will Rees

  Willa jsem si při hlavním eventu dovolil vynechat, neboť se nešťastně kryl se setem Bryana Kearneyho. Na afterparty mi to však bylo plně vynahrazeno. Will vsadil na kombinaci upliftu a techtrance, zahrál mimo jiné svůj track “Overside”, který vytvořil ruku v ruce s producentem Samem Jonesem. Také do všech přítomných vpálil svou společnou spolupráci s Bryanem Kearneym na tracku “Prime Example” a i svůj remix pro další Bryanův hit “Wake Up Call”. Při našem odchodu jedním z posledních tracků byl Reesův remix pro Arminův projekt Rising Star a track “Clear Blue Moon”.

  Hodnocení: Akce se odehrávala v příjemných prostorách klubu EGG, kde se nachází v hlavní části celkem tři stage. Za zády vystupujícího (který byl v úrovni návštěvníků, takže skoro nebyl vidět), probíhaly vizualizace, jednou byly vystřeleny i konfety a častokrát se do návštěvníků pustila i osvěžující mlha z trysek. K tomu spousta laserů. Na “Loft” stage, kde hráli převážně lokální djs dodaní Trance Sancturay v B2B setech, poskytovaly dvě masérky bezplatné masáže. Co nás jako jediné zklamalo, byla špatná organizace při odchodu po ukončení akce. O tom se Trance Sanctuary na svém Facebooku všem omluvilo. Hudební výkony byly výborné, jen mě mrzí, že jsem jako jediný nestihl “okouknout” projekt Tempo Giusto. Snad budu mít příležitost zase někdy příště 🙂

  Napsat komentář

  Informace

  20. 11. 2016, 22:31


 • Nejnovější příspěvky

 •