• Trancefusion Autumn 29.9. 2012

  Na konci září 2012 zažila Praha další trancovou smršť. Pod hlavičkou agentury BTL Agency se v Průmyslovém Paláci na Výstavišti konal další díl stále oblíbenější a věhlasnější akce Trancefusion, tentokrát s podtitulem AUTUMN. Ani tentokrát jsme si tuto podzimní edici v redakci nemohli nechat ujít a toho pošmourného sobotního dne jsme natěšeni vyrazili. Lákal nás velice nabušený lineup. Ostatně posuďte sami – žijící legenda acid trancu – Kai Tracid, v ČR vysoce oblíbená dvojka z Německa Cosmic Gate, jejich kolega Alex M.O.R.P.H., další legenda – britský producent a autor nesmrtelného hitu Follow Me – Lange, poprvé v ČR – Australan tyDi, stejně tak jako maltská dvojka Tenishia, Artento Divini a jako speciální host i americká zpěvačka Jes Brieden.

  Ve složení já (Lukáš Pánek) spolu se “šéfem” Nejhudby – Lukášem jsme akci začali kolem půl sedmé a to stylově – srazem na Kačerově. Ano, skutečně na druhém konci Prahy 🙂 V sedm hodin jsme čekali na Holešovicích na kolegu z “konkurečního” webu Tomáše a poté ještě i na Vráťu ze Zlatky. V této partě jsme dali rozjížděcí pivko v hospodě téměř coby kamenem dohodil na Průmyslový Palác a krátce po půl deváté se dostali na již končícího rozjížděče Artenta Diviniho. Zrovna začal hrát Pevnost Boyard v nějakém tech trance mixu. Osobně tenhle party track znám z jednoho místního terestrického rádia, který tento úlet hraje v d’n’b mixu a možná se mi paradoxně líbí víc, než tanhle vyčichlá nuda. Po chvilce se s již rozjíždějícím se publikem rozloučil a na scénu nastoupili za mohutných ovacích rozesmátí kluci z Malty – Tenishia. Na to, že toto bylo první vystoupení v ČR, si nejspíš dokázali nachytat spoustu fanoušků, protože ovace sklízeli opravdu neskutečné. Nezapomněli zahrát masakříček Saga od Emeryho, celé to prostřídavali s hity z jejich aktuálního alba Memory of a Dream, takže takový Point of No Return nebo Where do We Begin vyvolávaly v atmosféře středního křídla Průmyslového Paláce docela husinu. Celkově byl jejich set velice soudržný, lidi na parketu se docela rozpařili a nabídnul aktuální průlet současnou trance produkcí. Pro někoho možná pomalejší, ale už je to tak, Tenishia především peče v progresivních vlnách. Mě se líbili.
  Zhruba ve 22 hodin přišla na parket vokální diva a výborná zpěvačka – Američanka JES Brieden, která svoje vystoupení prostřídávala pecičkami z jejího alba a trancovými klasikami, přičemž nemohl nezaznít legendární As The Rush Comes od projektu Motorcycle, ve kterém tato zpěvačka účinkovala. V tu chvíli s ní zpívala celá hala. Zpěvačka po 20 minutách odběhla se fotit do foaye s fanoušky, ale s příslibem, že se v průběhu večera ještě objeví.
  Po ní se na za mixážním pultem zjevil Lange. Ten přišel s pověstným britským chladem a s publikem příliš nekomunikoval. Trochu nám to připomnělo jarní vystoupení jeho kolegy Andyho Moora. Lange si pouštěl hlavně vokálovky, set byl převážně vrzající, potěšil naopak Markusem Schulzem se Sarah Howells – Tempted i aktuálním trackem od Bena Golda – Fall With Me. My jsme si v tuto chvíli odskočili na focení s Jes, která nešetřila úsměvy, s fanoušky se ochotně fotila, rozdávala podpisy i neformálně klábosila. Pak jsme na chvilku zavítali na druhou Yes/No stage, na které hráli čeští DJs. Zrovna začínali hrát Crossryders, ale příliš nás jejich housový set nebavil a proto jsme se vydali občerstvit, posadit se a nabrat síly při poslechu Langeho setu.
  Lange vystřídal rozesmátý a rozevlátý živel až z daleké Austrálie – mladičká hvězda tyDi. Ten s fanoušky naopak čile komunikoval, smál se, poskakoval kolem mixážního pultu. Hrál vcelku příjemně, sice docela pomalu, ale střídal klasiku v podobě nových mixů Traffic nebo Love Comes Again od Tiësta s jeho mixy k BT – Light of Things, Allure – Show Me The Way a řadou dalších.
  To už se mezitím přehoupla půlnoc a na podium dorazili v jednu ráno i klasici – miláčci publika Cosmic Gate. Začali svojí aktuální peckou Wake Your Mind z jejich stejnojmenného alba a dál pokračovali ve vcelku průměrném setu, kdy si převážně hráli svoji produkci, občas prostřídanou s nějakou trousově laděnou peckou. Nezapomněli ovšem ani na Jes, která se na song Flying Blind přiřítila na podium a za vydatného úsměvu výtečně zazpívala i další hitovku Everything od Tiësta. Tento set jsme opět plně neslyšeli, neboť jsme se věnovali klábosení na chodbě (foayer) a poslechu Thomase Coastline na Yes/No Stagi. Cosmici zakončili svůj set stylovými masakry Find Yourself od Johna O’Callaghana v jejich mixu, nudnou The Theme a neskutečným peklem Exploration of Space v novém Back 2 The Future Mixu.
  S publikem se rychle rozloučili a za gramce si stoupnul “kamioňák”, zarostlý chlupatý řidič náklaďáku – Alex M.O.R.P.H. S touto jeho vizáží byste ho asi těžko tipovali na tranceového DJe a producenta, ale vězte, že nám do uší sázel docela tvrdě laděný trance. Osobně mám možná raději trochu jiný styl hudby a s kolegou jsme se shodli, že MORF je teda dost nudný. Kde jsou sakra jeho vokální produkce? Kdyby nezahrál loňský hit An Angels Love, asi bych na podium rozohněný vlítnul. Set se mi vláčel jako lepidlo a rozhodně mě nijak nenadchnul. NUDA.
  Ta byla ale vystřídána neskutečným masakrem, který se na podiu právě chystal. Ano, za mohutného potlesku jsme přivítali na scéně legendu, kult, moji pubertální modlu – Kaie Tracida. Ten sice již léta oficiálně nehraje, ani neprodukuje hudbu, ale občas se výjimečně na některé akci objeví. Trancefusion může být ráda, že tuhle raritu ulovila. A že hrál sakra pecky. V podstatě všechny jeho singly v Energy Mixech, kdy způsobil takřka exstatické stavy většině přítomných. Life is Too Short, Too many Times, Liquid Sky, Concious, megamegamegaflák 4 Just 1 Day nebo Trance & Acid občas prostřídával prastarými acid fláky. Tohle byl prostě životní zážitek a neskutečná trance energie mi dodala i takhle nad ránem neuvěřitelný kopák a skutečně jsem celý set propařil. Při 4 Just 1 Day mi málem ukápla v breakdownu slza. Bylo ale vidět, že v euforii nejsem sám.
  Po Tracidovi jsme se sice už odebrali domů, ale co jsem tak zaslechl, tak na parketě mezitím zbytky energie vyždímal z přítomných Bryan Kearney ve vysokém BPM a na yes/no stagi zase hardstyler K1aptcha.

  Organizačně byla akce zvládnutá opět na velice vysoké úrovni. Tokenový systém se velmi osvědčil, a díky doznívající prohibici, kdy se nalévala pouze speciální prohibiční 19% vodka také na parketě znatelně ubylo opilých tanečníků. Jídla bylo po celý večer také dostatek a odpočinkových míst jakbysmet. Jedinou výtku bych udělil asi toaletám, protože ohromnému náporu jedno WC skutečně dlouho neodolalo a hygiena šla poté rapidně dolů. Party people vcelku ohleduplní a na tanečním parketě bylo dýchatelno, leč občas možná trochu zakouřeno.

  Akci hodnotím kladně, sice mě někteří producenti příliš nenadchli, ovšem za toho Tracida jsem sakra rád – hudba z jiné galaxie, z jiného času, z jiného prostoru. Life is Too Short!

   

  Napsat komentář

  Informace

  01. 10. 2012, 20:42


 • Nejnovější příspěvky

 •