• Transmission – The Creation 21.11.2015 (O2 Arena, Praha)

  Rok se sešel s rokem a jeden z dlouhých podzimních večerů se nám rozhodla agentura United Music zkrátit dvanáctou edicí oblíbené párty Transmission, které byl zvolen pro letošní rok podtitul “The Creation”. Lineup byl odtajňován neobvykle dlouho, nakonec jsme se mohli těšit z několikanásobné přítomnosti Markuse Schulze v řadě, hatttricku Thomase Coastlina a opakované účasti Bryana Kearneyho. Kromě nich se v pražské O2 Areně představil v premiéře Andrew Rayel, dále Aly & Fila, Jorn van Deynhoven, MarLo (ve speciálním tech-energy setu), Driftmoon, Transmix od Airwave a mnoho perfomerů.

  Na akci vyrazil redaktor Tomáš naprosto sám, s mírným zklamáním z předchozího večera, kdy se nebylo možné přes obrovskou masu lidí prodrat na oficiální preparty do klubu Mecca. Ta hlavní akce byla však teprve před námi a po deváté hodině večerní se Tomáš vydal do policisty ostře střežené vysočanské multifunkční haly, užít si party podzimu společně s fanoušky z celého světa.

  Thomas Coastline

  Rozjezd obstaral oblíbený český warmup dj Tomáš Malina. Jeho set jsem si naladil v klidu domova během chystání se do O2 Areny. Zahrál příjemný set stylu Anjuna.

  Driftmoon & Kim Kiona & Koen Herfst & Eller van Buuren

  Toto vystoupení jsem si užíval taktéž z online streamu. Set s živým vystoupením nádherné zpěvačky Kim Kiony, bubeníka Koena Herfsta a kytaristy Ellera van Buurena přinesl například mashup tracku Armina van Buurena se singlem kapely One Republic – If I Lose Myself Coming Home. Driftmoon měl díky třem dalším živým vystupujícím výběr tracků do svého setu značně omezen.

  Jorn van Deynhoven

  Ze setu Jorna jsem mnoho neměl, prostál jsem jej ve frontě u vchodu do O2 Areny. Jorn každopádně zahrál track 10101″ z labelu A State Of Trance.

  Andrew Rayel

  Ano, ano, mladý Moldavan a chovanec Armina van Buurena, Andrew Rayel, si odbyl svou premiéru na Transmission. Kde jsou časy jeho hitů jako “Coriolis”, “How Do I Know” nebo “Aeon Of Revenge”. Andrewův set byl složen z mixu jeho současné tvorby a electro hitů současnosti. Zazněl song Tiesta – “Just Be” v mixu Orjana Nilsena nebo další Tiestův singl “Love Comes Again” ve spolupráci s producentem BT v mixu Marka Normana. Rovněž i singl dvojice W&W – “Lift Off” byl přítomen. Posledním za všechny byl například track od Alexe M.O.R.P.H.a a jeho kolaborace s krásnou Sylvií Tosun – “An Angels Love” v Rayelově Aether Mixu. Na konec setu zahrál Andrew edit psy-trance roštěnky od Vini Vici – “The Tribe”, ačkoliv se tento song absolutně nehodí do konceptu Rayelovy tvorby. Proč to udělal, mi zůstává záhadou. Nicméně set se ubíral stále ve stejné rovině, nic hlubšího nenabídl.

  Transmix by Airwave

  To by nebyla Transmission, aby chyběl oblíbený světelný park plný různobarevných laserů, úchvatných projekcí na velkoplošných panelech, konfet, pyrotechnických efektů a plamenometů. Musím opět pochválit práci VDJ’s, jejichž výkon byl řádně vidět a oceněn až při Transmixu, nebo-li předmixovaném dvacetiminutovém setu, který letos obstaral belgický klasik Airwave. Byl plný songů různých žánrů, ovšem nechyběla originální verze singlu “Out Of The Blue” Ferryho Corstena, která zapřičinila v aréně menší nostalgii. Každopádně díky za další neopakovatelný vizuální zážitek! 🙂

  Markus Schulz

  Přišel na řadu headliner večera, sám Markus Schulz. Na začátek nechal naše uši spřátelit s vlastní melodickou věcí “Dancing In The Red Light”. Remix Marka Sherryho Markusového singlu “Remember This” a “Peace Of Mind” od Above & Beyond se zpěvačkou Zoe Johnston také zazněl v naplněné aréně. V setu znělo spoustu známých vokálů ve verzích známých i méně známých. Svou přítomností nás nezklamala ani verze “Adagio For Strings” Marka Sixmy. Stará dobrá klasika od projektu 4 Strings s názvem “Take Me Away” připomněla staré dobré trancové časy. Poté se hudba ubírala ve stylu Transmission hymen. Proběhla ta z roku 2013, 2011 a i ta pro rok 2015, při níž se na pódiu objevila sama slovenská djka Nifra, která se na tvorbě tracku “The Creation (Prague) (Transmission Theme 2015)” rovněž podílela. Představení dospělo ke konci trackem New World Punx – “Memories”. Sám hodnotím set mnohem více posluchatelnějším než byl ten loňský, který trval dlouhé 3 hodiny.

  Aly & Fila

  Fadiho jsem sice už viděl a slyšel přes dva měsíce před tímto Transmission vystoupením v Mecce, kde zahrál svůj Future Sound Of Egypt 400 MakeUp Show, ovšem pořád je pro mě osobou, jehož set si vychutnám velmi rád kdykoliv. A nutno uznat, že oba zmiňované sety se maximálně lišily. Prvním trackem byla nastolena přísná atmosféra neznámou psy petelicí. Velmi svérázně přistoupil tento Egypťan k dílu. Pokračoval melodickým remixem “I’ve Got The Power”, tedy tracku od Alexe Di Stefana, který vyprodukoval Talla 2XLC a Cold Blue. Také zahrál novou verzi “Out Of The Blue” projektu System F Ferryho Corstena od Future Antics. Proběhla rovněž novinka pánů Sneijdera s Giuseppem Ottavianim – “Nero”. Matt Darey a “See The Sun” v Dan Stone remixu je momentálně pravidelnou součástí trance setů. Příležitost dostalo také “Opus” Erica Prydze v mixu projektu PureNRG (Solarstone & Giuseppe Ottaviani). Všechny melodické tracky byly řádně prokládány psy-štavnatými peckami, které ještě nemají svůj release. Z těch melodičtějších věcí byl puštěn i nový Dymondův mix songu “Is It Love?”od Alíků s vokalistkou Ever Burn. Součástí setu se stal i “Napoleon” – kolaborace Alíků s Ferry Taylem a nebo poslední singl – starý dobrý “Aztec”, track od Neptune Project.

  Bryan Kearney

  Přiznávám, že na mistra Bryana jsem se těšil ze všeho nejvíc. Od loňského podzimu se tento sympatický Ir představil v České republice už čtyřikrát (na loňské Transmission – Seven Sins, na letošní únorové Citadele, na poslední Trancefusion – Time To Say Goodbye a teď na další Transmission), ale pořád ho nemám dost. 🙂 V momentě, kdy skončilo pro mě nejlepší intro večera, se Bryan zjevil v bílém trikotu a jen co stačil zahrát úvodní článek songu, už do nás vrazil své první psy beaty. Na férovku, bez zbytečného odkládání. A tak se mi to líbí. V úvodu zazněl track producenta Tristana – “LSD” v remixu od WAIA. To už naplněná O2 Arena celá nadskakovala a jedinci, kteří chtěli opustit po Filově představení taneční parket, si to během chvíle rozmysleli. Bryan vpaloval do publika například track od BERG – “Ultimate Energy”, následováno vlastní novinkou s názvem “Comfort Zone”. I singl temperamentního italského producenta Giuseppe Ottavianiho, vydaný na labelu Subculture, “Crossing Light”, dostal v setu své místo. Stejně jako další vlastní singl “Wake Up Call” v Bryanově bootlegu se “Stay With Me” Johna O’Callaghana. Zazněla i stará známá skladba Plumb se svým “Need You Now (How Many Times)”. V průběhu setu začalo značné množství lidí odpadávat a často se chodlio osvěžit na bar. To se však netýkalo mé maličkosti, jako jeden z mála jsem vydržel v tanečním, skákajícím a řvoucím módu po celou dobu Kearneyho setu. Výtečný řeznický set se chýlil ke konci hitovkou “Wake Up Call” z kompilace This Is Kearnage 001 a také zásadním počinem se Snejiderem – “Next Level”. Set završil počin z labelu Future Sound Of Egypt, a to konkrétně singl zmiňovaného Sneijdera se zpěvačkou Christinou Novelli – “Love Of My Control”. Bryan se rozloučil, poděkoval, hbitě na sebe hodil mikinu, batoh na záda, sebral ze země plastovou lahev a pádil kamsi do neznáma. Díky 🙂

  MarLo

  Noc se pomalu ale jistě přelévala do rána a před pátou hodinou ranní přišel na řadu jeden velký otazník večera, a to slibovaný tech-trance set nizozemce MarLa. Přecijenom, hrát po Bryanovi si dovolí leda tak “pure trancerka” Lucca (jako letos v Brně na Citadele). MarLo zahájil svůj očekávaný set společnou vokálovkou s Christinou Novelli – “Hold It Together” v mixu dubajského producenta Ahmeda Romela. Za ní následovala řada dalších tracků, které s tech-trance nemají mnoho společného, včetně například tracku “See The Sun”, který před MarLem již hrál Fadi z Aly & Fila. Zazněly i energy mixy, jedním příkladem může posloužit MarLův Tech-energy mix pro jeho track “Always Be Around” se Sarah Swagger. (Nejen) mou duši potěšil  nový song od Gouryelly (projektu Ferryho Corstena – “Anahera”. Poté arenu rozezněl i track Olivera Lieba “Subraumstimulation” a následně i “Hereafter” od Pinkque. Návštěvníci si mohli zazpívat při vokálovce od Chrstiana Burnse a Armina van Buurena – “This Light Between Us”. Mě obšťastnil MarLo novou verzí legendárního tracku “Cafe Del Mar”, kterou přepracoval Beat Service. Ovšem co přišlo potom… Začátek zněl jako klasický EDM vrzavý song, jenže následná 150 + BPM hardstyle smršt, která se rozjela, naprosto rozdupala celou halu a tribuny jen nadskakovaly. Posledním singlem večera byl vlastní track s brunetkou Jano – “The Dreamers”.
  Ve spojení se všemi ID hitovkami, tedy neznámými či ještě nevydanými tracky, byl MarLův speciální tech-set směsicí MarLových tech-mixů, zvuků z Coldharbouru a vrzavých singlů, které neměly daleko k bigroomu. Vše bylo ovšem dost přebasované, že mi na parketu vibrovalo i obočí. 😀

  Hodnocení Tomáše Vyšinského: Na akci jsem se těšil, navštívil jsem jí zejména kvůli přítomnosti mého oblíbence Bryana Kearneyho, Aly & Fila a také přitažlivého vystoupení MarLa. Musím pochválit organizátory, cirkulace vzduchu v aréně byla na vynikající úrovni! V aréně bylo teplo a zároveň na každém místě vzdušno. Barové a šatní ceny bohužel odpovídají velkoformátu akce v O2 Areně. Značná výhoda konání akcí právě zde však spočívá (jak opakuji každý rok) v nekonečném množství míst sezení k odpočinku díky dvěma patrům tribun se sedačkami, i když já toho nevyužívám. Mentalita lidí je věc druhá. V chodbách arény jsem tak v jednu chvíli spatřil obří bradavky, záměrně se rýsující zpod poddajných šatů, svalnaté borce s mickymousíma ušima na hlavě, nebo kostým kašpárka. Zároveň mi bylo na parketu asi pětkrát nabídnuto podezřelé tabletkové zboží a asi desetkrát mi byl vražen loket mezi žebra od zakázanými látkami omámených účastníků akce. Časy “rodinných” trance akcí, kam chodili lidé výhradně za hudbou, skončily patrně letos v dubnu.

  Každopádně s hudebními výkony účastníků jsem vcelku spokojen. Od Rayela jsem zázraky nečekal, Airwave ve své dvacetiminutovce plné laserů a světel nezklamal, Markus potěšil, Fadi z Aly & Fila nahodil správnou atmosféru, Bryan mě dostal do správných otáček jak jsem si přál, a MarLo překvapil žhavým energickým setem. Věřím, že lineup příštího ročníku Transmission bude opět stát za to a budu mít příležitost zas navštívit akci s pořádnými trance jmény, jako byla druhá půlka linepu 🙂

  Napsat komentář

  Trackbacks

  1. Nejhudba.cz » Aly & Fila, 19. 2. 2016 (Mecca, Praha)

  Komentáře

  Informace

  22. 11. 2015, 9:19


 • Nejnovější příspěvky

 •