• Transmission – The Lost Oracle 29.10.2016 (O2 Arena, Praha)

  Už deset let je tady s námi projekt agentury United Music s názvem Transmission. Ten se za své působení dokázal dostat na výsluní a poslední roky se tato trance akce dostává i do zahraničí. Česká republika, Slovensko, Austrálie, Thajsko. Tam všude měli nebo budou mít místní fanoušci možnost zažít propracovanou trance párty s těmi nejlepšími laserovými efekty. 29. října 2016 se konala po předloňské Seven Sins a loňské The Creation už 13. pražská edice s názvem The Lost Oracle, slibující nabitý trancový lineup včetně jmen jako Markus Schulz, Ferry Corsten presents Gouryella, John O’Callaghan, MaRLo & Chloe, Vini Vici, Driftmoon B2B ReOrder, Thomas Coastline a obrazové umělce večera Vision Impossible.

  Thomas Coastline

  Nejžádanější český trance dj Thomas Coastline se už počtvrté vrátil na pódium, aby opět rozehřál publikum na akci. Jeho set se vyvíjel ve velmi příjemném pomalém tempu. Jako warmup naprosto ideální. Jeho set jsem já se svým doprovodem prostál bohužel venku před arenou.

  Orkidea

  Finský rodák Tapio Hakanen, známější pod pseudonymem Orkidea, zažil v Praze velký pokrok v hudební kariéře. Jakožto první ze zahraničních djs mu bylo svěřeno djské řemeslo, kterého se zhostil se vší počestností. Set se vyvíjel zpočátku v podobném duchu jako u předchozího Thomase Coastlina. Zazněl i jeho vlastní track “Nana” v remixu Jerome Isma-Ae. Příjemnou atmosféru dokreslil loňský track “Generate” od švédského producenta Erica Prydze. Celkově se set vyvíjel v pohodovém tempu, vhodném pro pohupování se do rytmu. Ke konci začal Tapio mírně zrychlovat, aby připravil půdu dalšímu vystupujícímu. Účast Orkidei na Transmission byla výborným nápadem.

  MaRLo

  Dj a producent žijící v Austrálii s nizozemskými kořeny, MaRLo, byl v loňské edici Transmission The Creation jednou z nejdiskutovanějších postav. Svým speciálním tech energy setem, kterým po Bryanovi Kearneym pomyslně uzavřel celou akci, vzbudil vlnu pozitivních ohlasů. V letošním roce se organizátoři rozhodli povolat MaRLa znovu. Jeho set byl tentokrát klasický, v tradičním umístění v první polovině lineupu. Spousta lidí nedokázala tuto skutečnost přijmout. Nutno podotknout, že spoustu lidí MaRLa poznali až na zmiňované loňské akci, kde si ho asociovali s tvrdým setem v závěru akce. Během jeho letošního setu jsem, společně se svým doprovodem, odešel “natankovat” a porozhlédnout se po okolí arény. Ale ze zvuků, co se linuly z vchodů do jednotlivých tribun nás jeho set nijak zvláště neoslovil.

  Markus Schulz

  Jeden z headlinerů večera, Markus Schulz, se na Transmission představil už poněkolikáté. Svým fanouškům přivezl očekávanou várku Coldharbour hudby, mezi níž nemohla chybět ani hymna celé akce “The Lost Oracle (Transmission 2016 Theme)“. Jedná se o melodickou upliftingovou záležitost, která vychází poslední říjnový den. Návrat na taneční parket jsme započali ke konci Markusova setu, kdy se z reproduktorů valil nespecifikovaný remix tracku Vini Vici s Liquid Soul – “Universe Inside Me”. Zahrál také svůj track “Destiny”. Markus sklidil náležité ovace.

   

  Transmix (Vission Impossible)

  Po roční odmlce Praha přivítala opět nizozemské VJ uskupení nazývající se Vision Impossible. Ti do Prahy přivezli svou vyhlášenou lasershow. V rámci Transmixu si pro účastníky akce připravili průřez trancových skladeb od MaRLa a jeho “Darkside” až po remix Vini Vici tracku “Free Tibet”. Během této patnáctiminutovky se naplno projevila síla laserů, stroboskopů, ohnivých efektů, petard a dalších mocných partynástrojů. V jednu chvíli parket opět zasypaly tisíce konfet. Vision Impossible prostě umí a jsem rád, že jsou opět součástí Transmission.

  Ferry Corsten presents Gouryella

  Třešničkou na dortu tohoto večera bylo jednoznačně jedno z raritních vystoupení Ferryho Cosrtena, který letos pro své fanoušky připravil návrat svého dávného projektu Gouryella v jedinečné show. Když jsem se s Ferrym osobně bavil, slíbil, že v tomto pražském setu zahraje nové Gouryella tracky. A stalo se tak. Živý radiopřenos byl na čas vystřižen, už i to je znamení toho, že novinky skutečně halou zazněly. Set začal trackem Gouryella – “Gouryella”. Nechyběla ani legendární vokálovka “Ligaya” společně s karaoke doprovodem za Ferryho zády, což způsobilo davové zpívání skladby. Ani další z historických tracků, “Tenshi”, nechyběl v tracklistu. Zhruba v půlce setu se halou rozezněl track roku 2015 podle hlasování posluchačů A State Of Trance – “Anahera”. Na vekoplošné obrazovce běžel rovněž i oficiální videoklip songu, což dodalo na svátečnosti tohoto setu. Líbivá melodie roztancovala všechny tancující. Po pásmu nových počinů se na konci setu rozehrála i poslední vydaná skladba “Neba”. Ferryho set se výborně poslouchal, mnohokrát jsem během něj dostal husí kůži a jsem skutečně rád, že jsem mohl byl jeho součástí.

  John O’Callaghan

  Druhý návrat po roční odmlce na Transmission má na za sebou také zkušený dj a producent z Irska – John O’Callaghan. U něj jsme až do poslední chvíle netroufali hádat, v jakém stylu zahraje svůj set. Překvapil nás upliftingovějším úvodem, ale zato velmi pikantním koncem. V setu si neodpustil svou kolaboraci s hvězdnou zpěvačkou Clare Stagg na tracku “Lies Cost Nothing”. Jeho nová řízná věc z labelu GO On Air “John O’Callaghan – The Forging Of Steel” řádně rozvlnila celý taneční parket. Ke konci setu se začala objevovat temnější stránka Johna a na parket tak vstoupil jeho techno projekt Joint Operations Centre. Jeho nedávný track “Dexathol” začal postupně bořit arenu. Další z jeho tracků “Hunter”, dokonal započaté dílo.

  Driftmoon B2B ReOrder

  Na tuto dvojici jsem se osobně těšil hodně. Slibní Slováci, kterými jsou Driftmoon, vydávající spíše melodicky laděnou hudbu a ReOrder, rozdávající tvrdé beaty se skvělou show v každém vystoupení. Jedním z tracků, které tato dvojice zahrála, byl nový ReOrderův track “Venice Beach”, vydávaný na labelu Future Sound Of Egypt. Následoval i jeho remix pro Tritonial se Steph Jones – “Blackout”. Moje očekávání se naplnily, když ke konci setu padl i loňský track od projektu SkyPatrol, tvořeného ReOrderem a Standerwickem, “Shut Up!” Ten rozdivočil arénu neskutečným způsobem.
  Na konci padla i jedna historická záležitost, track od PPK – “Ressurection” v těžkém psy remixu. Set obou pánů byl místy nevyvážený – přechod mezi upliftingem a techtrancem byl z mého pohledu na dvou místech moc “ostrý”, ale nehledě na tuto kosmetickou vadu, si oba producenti zasloužili právem řádný potlesk.

  Vini Vici

  Ze země Zdi nářků a rodiště Ježíše Krista, z Izraele, k nám přiletěl zástupce dvorního psychedelického dua Vini Vici. To prorazilo přibližně před dvěma lety s nastupující vlnou psytrance do slavného pořadu A State Of Trance. Jejich legendární indiánský počin “The Tribe” se stal již kultovní věcí, kterou zná drtivá většina dnešních trancových fanoušků. Jejich růst byl zřejmě jedním z podnětů bookingu projektu jak na předcházející australskou edici Transmission, tak i na edici českou. Natěšen jak štěně na svého pána, jsem vyčkával až do pěti hodin ranních, abych se dočkal nejočekávanějšího psy vystoupení. Hned v úvodu byly slyšet tóny tracku od Highlight Tribe – “Free Tibet”, který Vini Vici zremixovali do řízné podoby. Následující tracky jako “Talking With U.F.O’s” nebo “Namaste”, pocházející z alba “Future Classics”, způsobily již řádně nakřápnutou střechu O2 Areny. Následný track od Vini Vici a Ace Ventura “The Calling”, klasika “Nightmare” od XSI v mixu od Talamascy a dokonce i řada nevydaných tracků udržovala dav ve stavu mimořádného provozu. Výše zmiňovaný “The Tribe” způsobil úžasný davový zpěv vokálového úseku. Posledním trackem, který byl ten večer zahrán, bylo “Free Tibet”, jenož prvky se objevily již v samém úvodu setu. track však již odehrál kompletní se vší parádou. Hala byla zbourána, dílo dokonáno, a já už můžu umřít s dobrým svědomím. 🙂

  Závěrečné shrnutí: Akce se zdařila na výbornou. Vyprodaná O2 Arena (15 tisíc lidí!!!), minimální fronty na barech a WC a rovněž i dobrá cirkulace vzduchu na hlavním parketu přispěly k tomu, že jsem odcházel z akce velmi spokojený. Všichni umělci, včetně vynikající lasershow od Vision Impossible, předvedli skvělý výkon. Je vidět, že se show každý rok piluje o něco více. Mou hvězdou večera je samozřejmě projekt Vini Vici. Těším se na další ročník Transmission a držím palce United Music v dalších událostech konaných nejenom u nás! 🙂

  Napsat komentář

  Informace

  30. 10. 2016, 17:50


 • Nejnovější příspěvky

 •