• Transmission The Spirit Of The Warrior, 25.11.2017 (O2 Arena, Praha)

  Rok se sešel s rokem a večer 25. listopadu se v pražské O2 Areně opět uskutečnil trancový svátek světového formátu. Festival Transmission se během letoška ukázal na místech jako je Bangkok či Melbourne a jeho prestiž nabírá na síle každým rokem. V pořadníku pro příští rok čeká i čínská zastávka. Pražská edice s názvem “The Spirit Of The Warrior” byla vyprodaná nejrychleji ze všech epizod, což svědčí o mohutnosti festivalu. Stage letošního tématu byla opět mohutná a plná světel, laserů a světelných efektů.

  Thomas Coastline

  Ikona české trance scény zahlásila svůj návrat za mix po tom, co se v posledních měsících úspěšně utkala s vážným “zdravotním bubákem”. Právem patří Tomášovi místo v lineupu, neboť on se “warriorem” bez debat stal. Jeho warmupový set byl prošpikován skvělými bootlegy z vlastní produkce a mezi tóny linucími se mezi pohupující se dav patří například track od Above & Beyond – “On A Good Day” nebo jeden z posledních singlů Garetha Emeryho se zpěvačkou Christine Novelli -” Save Me”.

  Driftmoon (opening ceremony)

  Slovák Driftmoon se již potřetí objevuje v lineupu Transmission, letos však jen na skok jakožto autor “Opening ceremony” a vůbec, celého letošního tématu The Spirit Of The Warrior. Patnáctiminutovka byla v podání nejen Juraje, rovněž i holandského klavíristy Geronimo Snijtsheuvel, hráčky na violoncello Terézie Kovalové a bubeníka Olega Sokolova. K tomu povedená světelná show.

  Super8 & Tab

  Finská dvojka, vlastními jmény Miika a Jaane si na Transmission odbyla svou premiéru. Ostudu rozhodně neudělala. Jejich hravý melodický set byl příjemným nastartováním celé akce. Set byl plný hitů jako “Shelter” od Dashe Berlina v remixu od Yoel Lewis, Davida Gravella – “Komorebi”, či ke konci setu troufale i kolaborací Vini Vici & W&W – “Chakra”. Večer mohl příjemně pokračovat.

  Purple Haze

  Jedna z legend taneční scény, naposledy vstupující na Transmission v roce 2010, která se rozhodla oprášit svůj dřívější úspěšný tech-trance projekt, Sander van Doorn, převzala hudební otěže něco po jedenácté hodině večerní. Úvodním trackem se stal “Choir 1.0” a hned poté se rozjela pohodová progresivní jízda. V setu nemohly chybět aktuální záležitosti z nového alba SPECTRVM jako “Neiloj”, “Contrast” nebo “Light Me Up”. Velkým překvapením bylo Sanderovo přiostření k závěru trackem od Willa Atkinsona – “Leave A Message”, což čekal jistě málokdo. Set od Purple Haze byl pro mě osobně jedním z nejpříjemnějších překvapení celé akce.

  Markus Schulz pres. Daktota

  Markusův deepovější projekt s názvem Dakota se stal součástí Transmission. Show byla zcela separátní od hlavního tématu, neboť projekt Dakota vydává 8. prosince své album “The Nine Skies”. Koncept “devíti nebí” je údajně znázorněním devíti kroků, které bychom v životě měli udělat, abychom dosáhli osvícení. Audiovizuální show má vzít posluchače na hlubší cestu za poznáním tajemství života, důvodu naší existence a smyslu našich životů. Show to byla perfektní s tracky z připravovaného alba. Avšak hloubka setu byla pro běžného návštěvníka očekávajícího nárust párty atmosféry až otravně nudná.

  The ceremony of warriors

  Desetiminutový ceremoniál bojovníků v podání vizuálních mistrů Vision Impossible byl, jako každoroční Transmixy, zárukou šťavnaté a nabušené audioviuální show, doslova natřískané pyrotechnickými efekty. Síla plamenometů a od stropu arény střílejících petard byla úchvatná. Po hudební stránce zazněly jen dva tracky. Prvním z nich byla slovenská spolupráce ReOrdera s Driftmoonem na tracku “#Slovakboys”, následovanou trackem “Darkside” od oblíbeného holanďana MarLa. Lasery a reflektory, plně synchronizované s každým beatem hudby, předvedly náramnou show s dělbuchovým závěrem. Laserové paprsky prořezávaly hustou mlhu a konfety k tomu dodaly na správné stmosféře. Úchvatné!

  Ferry Corsten pres. Gouryella 2.0

  Na řadu přišlo malé “opakování” v podobě hodinového setu legendárního projektu Gouryella, dje a producenta Ferryho Corstena. Ferry se rozhodl ukončit světové turné pod gouryellí hlavičkou a jako bonus pro své fanoušky připravil pouze na akcích Transmission (konaných v Austrálii, České republice a příští rok v Thajsku), speciální, ještě vypiplanější audiovizuální show pojmenovanou jako Gouryella 2.0. A ačkoliv Ferry jako Gouryella v Praze na loňské Transmission The Lost Oracle vystupoval, dostala Praha příležitost prožít i upgradovanou show. Tracklist asi netřeba zmiňovat. Prověřené songy jako intro mix “Ligaya”, tracky “Gouryella”, “Wallhalla”, “Tenshi” a rovněž i nové záležitosti jako “Venera (Vee’s Theme)”, “Neba”, či “Anahera”, podpořené hutnými lasery, světly a propracovanými videoprojekcemi, vyždímaly z emotivního setu maximum. Set verze 2.0 jsem si užil o mnoho více než ten loňský, propracovanost na letošní Transmission byla opravdu vidět a bylo to fungující a skvělé. Loučíme se s Gouryellou live! 🙂

  Aly & Fila

  Dnes již velcí oblíbenci českého trance publika, dvojka Aly & Fila, měla na letošní Transmission svůj set. Fadi nenechal nic náhodě a rozřízl set trackem od Alexe Di Stefana s názvem “My Shadow”. Po tomto poměrně nevšedním úvodu následovalo několik méně známých tracků. Odhalen byl nadcházející počin zpěvačky Susany s Jamesem Dymondem. Prostor dostal také temnější label Future Sound Of Egypt Clandestine, odkud pochází singl dvojky Stoneface & Terminal – “So What”. Zazněla i společná věc Aly & Fila s Ferry Taylem – “Concorde”. V závěru setu bylo možno zaslechnout klasiku “Lost Language” a track “Surrender” s vokály Sue McLaren z posledního alba Aly & Fila “Beyond The Lights”.

  Simon Patterson

  Britský řezník Simon Patterson si střihl set na Transmission po sedmi letech, stejně jako kolega Sander van Doorn. Na začátku setu Simon rozřízl nastolenou atmosféru tvrdým psy beatem, z kterého se po pár minutách rozehrála předělávka známého hitu od CRW – “I Feel Love” v upliftingovém mixu od Omara Sherifa. Zazněla i Simonova novinka “Roll The Credits”, vycházející na labelu VII. Následovala i nakládačka od Astrixe a Freedom Fighters – “Burning Stones”. Simonovy tracky “Us” a “Evoke” rozhýbali snad všechny na parketu. Takováto jízda vydržela až do konce setu a Simon sklidil zasloužilé ovace.

  Coming Soon!!!

  Po loňském úspěšném tažení Vici Vici, kteří jednak rozdrtili svým setem loňskou Transmission, druhak videozáznam jejich setu zhlédlo na YouTube 3 miliony lidí, se United Music rozhodlo povolat dalšího izraelského zástupce aktuálně stále oblíbené vlny progressive psytrance. Projekt Coming Soon!!! prorazil v 666. epizodě pořadu A State Of Trance na jaře 2014 svými několika tracky a od té doby se stal pravidelným účastníkem velkých trancových párty. Debutový pražský set rozřízli jedním ze svých nejznámějších tracků “Become One”, ovšem v nové The Rebirth verzi z letošního roku, která vyšla na labelu Spin Twist. Další zahranou hitovkou bylo “Get Ready To High”. Jejich “Instant Rush” našlo v setu také své místo. Klíčovým momentem setu byla jejich spolupráce s Bryanem Kearneym na tracku “Anti-Social Media”, jež byl poprvé odprezentován v úvodu Bryanova setu z Transmission roku 2015. Takto energickou náladu rázem utlumil remix Coming Soon pro Armina van Buurena a jeho “Caught In The Slipstream”. Na závěr jejich setu zazněl remix jejich tracku “Mad”, který vyprodukovali společně s parťáky Vini Vici.

  Závěrečné hodnocení: Jsem rád, že se Česká republika může pyšnit vlastním trancovým indoor festivalem světové úrovně, jakým Transmission nyní bezpochyby je. Letošní ročník se nepotýkal s žádnými většími organizačními problémy, snad jen kromě front u vstupní brány (dle informací od ostatních účastníků), šaten a jejich kapacity přístupu k nim (jedny eskalátory pro 15 tisíc lidí). Cirkulace a teplota vzduchu v aréně byla na dobré úrovni, minimální fronty na barech i na toaletách s nárazovými výkyvy. Držíme palce United Music do dalších ročníků!

  Napsat komentář

  Informace

  27. 11. 2017, 18:32


 • Nejnovější příspěvky

 •