• Už příští týden vydá Ed Sheeran nové album, na co se můžeme těšit?

  Nejočekávanější deska roku? Hlásat tohle na konci února? Naprosto s klidným svědomím. Z Eda Sheerana se stala hvězda světového formátu a i přes velkou slávu, která ho pronásleduje, si zachoval chladnou tvář a na nic si nehraje. Rok 2016 byl ve znamení pauzy, kdy o sobě absolutně nedal vědět, dokonce na rok úplně zmizel ze sociálních sítí, nevystupoval, prostě zasloužený odpočinek. Všem je ale jasné, že odpočinek to úplně nebyl. Ed totiž velmi pilně makal na nové desce, která podle prvních předpokladů bude skvělá. Všechno tomu nasvědčuje.

  Tři roky, to je přesně horizont, jaký Ed Sheeran pravidelně dodržuje mezi vydáním svých desek. Jeho debut s názvem “+ (Plus)” vyšel v roce 2011 a přinesl megahity jako “The A Team“, “Lego House” nebo “You Need Me, I Don’t Need You“. Touto deskou na sebe Ed upozornil a jeho hvězda začala svítit víc a víc. Když ovšem v roce 2014 vytáhl ze šuplíku další matimatické známínko, šílenství se podstatně zvětšilo. Deska s názvem “X (Multiply)” se stala tak neskutečným fenoménem, že téměř všechny tracky vyšly jako singlový počin. Za všechny jmenujme ty absolutně nejvýraznější, kterými jsou bezesporu “Thinking Out Loud” (aktuálně na youtube přes miliardu a půl zhlédnutí) nebo”Photograph“. S takovým úspěchem samozřejmě přispěchalo i plno dalších velkých jmen aby jim Ed napsal hit a častokrát to vyšlo. Zásluhy si může připsat za úspěch u jmen jako jsou Justin Bieber, Robbie Williams, Taylor Swift, One Direction, Hillary Duff, Olly Murs nebo třeba The Weeknd.

  Další tříletý cyklus je u konce a už příští týden vyjde horlivě očekávané album s dalším znaménkem vv názvu. Tentokrát si procvičíme dělení, nová deska “÷ (Divide)” vyjde již 3. března a co zhruba nabídne už víme. Když Ed v lednu překvapivě vydal hned dva singly, tak dal vlastně lidem hned dva pohledy na to, co deska nabídne. Na jedné straně neotřelé “Shape of You” jakožto nápaditý pop s vážnějším úhlem a na druhé straně pomalejší věc, která je víc typicky Sheeranovská s názvem “Castle on the Hill“. Obě skladby překvapivě dostaly také videoklip a z takového neoficiálního souboje těchto singlů vyšel asi přece jenom o něco líp singl “Shape of You“, jenž kraluje od vydání s naprostým přehledem na Spotify s téměř dvojnásobným počtem přehrání, zatímco Castle nepatrně padá. Nicméně obě skladby jsou skvělé. A aby Ed fanoušky navnadil ještě víc, tak minulý týden vyhodil do světa další track s názvem “How Would You Feel (Paean)“, o němž napsal, že jde o jeho nejoblíbenější track, jenž zatím nebude singl, ale prostě se o něj chtěl s fanoušky podělit. No, co Vám budeme povídat, jde o silnou baladu, která chytne u srdce snad každého. První tři singly tak dávají jasně najevo, že deska bude vyvážená. Nabídne jak pomalejší tracky, tak i něco svižnějšího a chybět nebudou ani srdceryvné balady.

  Ještě máte pochyb, že přestože jsme na začátku roku 2017, tak není nadnesené tvrdit, že album roku vyjde možná už za týden? Věříme, že Ed Nezklame, zatím mu jde potěšit fanoušky na výbornou a nezbývá než doufat, že v rámci turné k nové desce dorazí časem opět taky k nám. Zatím totiž Evropské turné zastávku v Česku nemá. A která ze tří nových skladeb se líbí nejvíce Vám? A co je zatím to nejlepší, co Ed Sheeran ve své kariéře vydal dle Vašeho mínění? Určitě nám dejte vědět v komentářích, každý názor vítáme!

  Napsat komentář

  Informace

  24. 02. 2017, 15:00


 • Nejnovější příspěvky

 •